Jump to content

SOS Το χρυσόψαρο μας κάτι έχει...


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Κ ΛΟΓΟ ΩΡΑΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΕΤ ΣΟΠ ΑΝΟΙΧΤΟ... ΕΧΟΥΜΕ 2 ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 45 ΛΙΤΡΩΝ . ΤΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΛΥΓΙΣΕ ΔΕΝ ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΝΕΙ ΣΑΣΝ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ Κ ΕΠΙΠΛΕΕΙ ΕΝΑ ΔΥΟ ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΩ... ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ???

20210227_185758.jpg

20210227_185806.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλη. Δυστυχώς το ψάρι σου δεν σωνεται από τη στιγμή που έχει γίνει έτσι. Είτε σήμερα είτε αύριο θα χαθεί δυστυχώς. Αν θες να το παλέψεις μπορώ να σου πω δυο συμβουλές αλλά να ξέρεις 99 τις εκατό θα το χάσεις. Το άλλο ψάρι σου σε τι κατάσταση είναι?

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ!! ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ... ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ.. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΓΙΑ 2 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΙΝ ΞΕΚΟΛΛΗΣΟΥΝ Κ ΠΕΣΟΥΝ..  ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ.. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μικρότερο ενυδρείο έχεις? Τι φάρμακα έχεις αυτή τη στιγμή? Πόσο καιρό έχεις να αλλάξεις το νερό του ενυδρείου? Θέλω και μια φωτογραφία όλου του ενυδρείου σου

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ 5 ΛΙΤΡΩΝ ΕΧΩ ΜΟΝΟ , ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΧΤΕΣ... ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟΚΕΙ?? ΑΛΛΑΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ.. ΕΧΟΥΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ Κ ΤΗΝ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΤΟ ΞΥΓΟΝΟ... ΚΑΝΑΜΕ Κ ΣΚΟΥΠΑ ΒΥΘΟΥ.. ΟΤΙ ΜΟΥΧΟΥΝ ΠΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ... ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΟ ΝΕΡΟ ΜΕ ΑΝΤΙΧΛΩΡΙΟ Κ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΒΑΚΤΗΡΙΑ, Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΡΙΞΩ Κ ESHA GOLDY.. Κ ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΕ Κ ΤΟ ΝΕΡΟ Κ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕ...

20210227_194556.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι στα τελευταία του για αυτό. Επίσης πρέπει να σε ενημερωσω ότι ότι σου έχουν πει ως τώρα είναι λάθος. Αλλά θα τα πούμε αυτά όταν ηρεμήσεις. Αρχικά θα πρέπει να διαβάσεις αυτά 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Link to comment
Share on other sites

Και για να δεις τι περιβάλλον και τι φιλτρανση χρειάζονται τα χρυσόψαρα διάβασε αυτό. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ????ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ???!!!  Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ Κ ΜΕ ΙΧΘΥΟΛΟΓΟ....

ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΝΑΙ....

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ?? Κ ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ???!!! ΤΟΧΟΥΜΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με πεζά . Είναι στους κανονισμούς του forum .

Και ξέρεις οτι όταν γράφουμε με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε .

Κατά τα αλλά ηρέμησε ακολούθησε τις οδηγίες του Χρήστου και απο εδώ και πέρα όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος Lwra Lwra έγραψε:

ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ????ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ???!!!  Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ Κ ΜΕ ΙΧΘΥΟΛΟΓΟ....

ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΝΑΙ....

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?? ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ?? Κ ΑΠΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ???!!! ΤΟΧΟΥΜΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ...

την ατάκα με τον ιχθυολόγο μου την έχουν πετάξει όταν ξεκίνησα με το χόμπυ και μένα έκατσα διάβασα έμαθα και πήγα και έκανα ένα ωραιότατο μπάχαλο μετά ...  :censored:

Έγινε επεξεργασία - killerknight
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις υπομονή και θα είσαι ψύχραιμος. Καταρχάς διαβάζεις αυτά που σου έστειλα. Μετά ξεκινάς καθημερινές αλλαγές νερού 30 τις εκατό. Ερώτηση, πότε πρασίνισε έτσι το νερό του ενυδρείου σου?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Georgis έγραψε:

την ατάκα με τον ιχθυολόγο μου την έχουν πετάξει και μένα έκατσα διάβασα έμαθα και πήγα και έκανα ένα ωραιότατο μπάχαλο μετά ...  :censored:

Παίδες δεν γράφουμε ονόματα μαγαζιών. Ειδικότερα όταν όλοι καταλαβαίνουμε ?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος killerknight έγραψε:

Καλησπέρα φίλη.

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος killerknight έγραψε:

Θα κάνεις υπομονή και θα είσαι ψύχραιμος.

Δεν πάνε ρε φίλε Χρήστο και τα δυο μαζί .....και πάνω που είπα ότι έστρωσες :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Οχαχαχαχα πράγματι....? είμαι θεουλης 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Georgis έγραψε:

την ατάκα με τον ιχθυολόγο μου την έχουν πετάξει όταν ξεκίνησα με το χόμπυ και μένα έκατσα διάβασα έμαθα και πήγα και έκανα ένα ωραιότατο μπάχαλο μετά ...  :censored:

ναι........!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Θα κάνεις υπομονή και θα είσαι ψύχραιμος. Καταρχάς διαβάζεις αυτά που σου έστειλα. Μετά ξεκινάς καθημερινές αλλαγές νερού 30 τις εκατό. Ερώτηση, πότε πρασίνισε έτσι το νερό του ενυδρείου σου?

ειναι πρασινοπο το χρωμα απτο   esha goldy που μου ειπαν να βαλω σαν βιταμινη...

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Και για να βοηθήσω λίγο, την Δευτέρα θα πας να αγοράσεις αυτό . Είναι ακριβή αγορά άλλα θα πρέπει να υπολογίσεις ότι θα σε πάει τουλάχιστον δυο χρόνια και είναι άκρως απαραίτητο για να γνωρίζεις τις συνθήκες και την ποιότητα του νερού σου.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ηταν πριν μια χαρα καθαρο το νερο..κ οχι πρασινο... ?  οταν εβαζα τα βακτηρια μονο θολωνε για λιγο κ μετα καθαριζε!! οσο για τον χαλκ μεσα... διακοσμιση του γιου μου που θελει τα ψαρακια του δυνατα....!!

IMG-973ba5a2b3b0d668440de2aa9a2134bb-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και θέλει μάλιστα μόνο υγρά τεστ όπως σου έδειξε ο Μαρίνος. Είναι απαραίτητα. Ξεκινά από σήμερα τις αλλαγές νερού και άσε τις βιταμίνες...

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος killerknight έγραψε:

Και θέλει μάλιστα μόνο υγρά τεστ όπως σου έδειξε ο Μαρίνος. Είναι απαραίτητα. Ξεκινά από σήμερα τις αλλαγές νερού και άσε τις βιταμίνες...

ναι....αυτο βλεπω....

νερο τι να κανω τωρα που ειναι ετσι?? να αλλαξω παλι μονο 30%??

η να βγαλω το αλλο ψαρακι που φαινεται καλα προς το παρον...στο μικρο ενυδρειακι που εχουμε... κ να τα πλυνω να τα κανω ολα απτην αρχη στο μεγαλο?? πφφφφ ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...