Jump to content

Φιλτρο 55 λιτρα


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους !

εχω ενα ενυδρειο 55 λιτρα με gyppy 2 χρονια τωρα με ενα κρεμαστρο φιλτρο sunsun ομως βλεπω αρκετα μικροπροβληματα και θα ηθελα να παρω ενα καλυτερο. Μηπωε μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι υπαρχουν τοσο πολλα και ολα λενε διαφορες ροες και δεν ξερω ποιο απο αυτα κανει την δουλεια που λεει οτι κανει. 

Καποιος να εχει να μου πει καποιο καλο δοκιμασμενο ? εχω δει το EHEIM classic 150 ομως μου φαινεται ακριβο (65,00ε) για 300 λιτρα/ωρα σε σχεση με αλλα που βλεπω στου misirli

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος manosmili έγραψε:

Καλησπερα σε ολους !

εχω ενα ενυδρειο 55 λιτρα με gyppy 2 χρονια τωρα με ενα κρεμαστρο φιλτρο sunsun ομως βλεπω αρκετα μικροπροβληματα και θα ηθελα να παρω ενα καλυτερο. Μηπωε μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι υπαρχουν τοσο πολλα και ολα λενε διαφορες ροες και δεν ξερω ποιο απο αυτα κανει την δουλεια που λεει οτι κανει. 

Καποιος να εχει να μου πει καποιο καλο δοκιμασμενο ? εχω δει το EHEIM classic 150 ομως μου φαινεται ακριβο (65,00ε) για 300 λιτρα/ωρα σε σχεση με αλλα που βλεπω στου misirli

Εheim ειναι σκυλι. Με 300λ/ωρα εισαι οριακα. Μπορεις να παρεις μεχρι και 450-500λ/ωρα. Υπαρχει και Dophin...

Διαβαζεις εδω-

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μα αυτο που εχω ειναι υποτιθεται 500 λιτρα/ωρα 5 watt αλλα δεν βλεπω καμια ιδιαιτερη ροη στο νερο! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος manosmili έγραψε:

μα αυτο που εχω ειναι υποτιθεται 500 λιτρα/ωρα 5 watt αλλα δεν βλεπω καμια ιδιαιτερη ροη στο νερο! 

Ποιο ειναι αυτο; Μαρκα;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος manosmili έγραψε:

μα αυτο που εχω ειναι υποτιθεται 500 λιτρα/ωρα 5 watt αλλα δεν βλεπω καμια ιδιαιτερη ροη στο νερο! 

Κάτσε λίγο γιατί δεν μου κολλάει κάτι . Εχείς ενυδρείο με 55 λίτρα και έχεις μέσα μόλις 2 gappy και εχεις πρόβλημα με το φίλτρο ;

Αυτό είναι ;

 

SUNSUN HBL-801 κρεμαστό εξωτερικό φίλτρο 500l/h

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μονο 2 guppy . το ενυδρειο δουλευει 2 χρονια απο guppy αλλο τιποτα ! παλι καλα εεχω και ενα πολυ μεγαλυτερο ενυδρειο και πηγα τα πολλα εκει γιατι καποια στιγμη γινοταν χαμος ! το φιλτρο ειναι μια κινεζια δεν θυμαμαι πως το λενε δεν ειναι αυτο στην φωτο. 

νομιζω του εχω βαλει μεσα πολλα υλικα ! θα προσπαθησω να τα μειωσω στην επομενη αλλαγη.! 

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια αν θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάτι...? έχει τόσα πολλά και έχω πελαγωσει !! χρειάζεται σίγουρα ένα καλύτερο φίλτρο το ενυδρείο μου και απλά δεν θέλω να πάρω πάλι κάποιο και να είναι καλό για 2 μήνες σάν το κινέζικο που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλεις να αλλάξεις το φίλτρο που έχεις τώρα?

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2021 at 10:59 ΜΜ, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Γιατί θέλεις να αλλάξεις το φίλτρο που έχεις τώρα?

έχει χαμηλή ροή και φαίνεται ότι δεν κάνει καλή δουλειά. έχω μέσα και ένα μικρουλι φίλτρο μόνο με σφουγγάρι για να γυρνάει καλύτερα το νερό. 

και έχει και άλγες και πιστεύω είναι ένας λόγος το φίλτρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...