Jump to content

Τι γαρίδες είναι?


Recommended Posts

Καλημέρα στην ομάδα.. πρίν από 2 μήνες περίπου περνούσα από ένα πετσοπ εδώ στην περιοχή μου και οπός κοίταξα είδα κάτι γαρίδουλες έκπληκτος λοιπόν γτ δεν περίμενα να βρω κάτι τέτοιο εδώ στην Καρδίτσα Μπένο να ρωτήσω βεβεα δεν ήξερε να μου απαντήσει τι ίδιος ήταν αλλά το χρώμα τους ήταν διαφανές ...δεν κατάφερα να αντισταθώ και αγόρασα 5 τον πρώτο για τουλάχιστον 1 Μήνα και 10 μέρες δεν έβλεπα ούτε μια και θεωρείσα πως γίνανε μεζές τον τελευταίο καιρό όμως έχουν ξεφύγει και μπορώ να πω πως είναι τουλάχιστον 20 αλλά διαφορετικού χρώματος μήπως από τη φώτο μπορεί κάποιος να μου πει επίσης δεν τής ταιζω κάτι ειδικό ..

IMG_20210308_121641.jpg

IMG_20210308_121559.jpg

IMG_20210308_121538.jpg

IMG_20210308_121530.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος koronis.v έγραψε:

Καλημέρα στην ομάδα.. πρίν από 2 μήνες περίπου περνούσα από ένα πετσοπ εδώ στην περιοχή μου και οπός κοίταξα είδα κάτι γαρίδουλες έκπληκτος λοιπόν γτ δεν περίμενα να βρω κάτι τέτοιο εδώ στην Καρδίτσα Μπένο να ρωτήσω βεβεα δεν ήξερε να μου απαντήσει τι ίδιος ήταν αλλά το χρώμα τους ήταν διαφανές ...δεν κατάφερα να αντισταθώ και αγόρασα 5 τον πρώτο για τουλάχιστον 1 Μήνα και 10 μέρες δεν έβλεπα ούτε μια και θεωρείσα πως γίνανε μεζές τον τελευταίο καιρό όμως έχουν ξεφύγει και μπορώ να πω πως είναι τουλάχιστον 20 αλλά διαφορετικού χρώματος μήπως από τη φώτο μπορεί κάποιος να μου πει επίσης δεν τής ταιζω κάτι ειδικό ..

IMG_20210308_121641.jpg

IMG_20210308_121559.jpg

IMG_20210308_121538.jpg

IMG_20210308_121530.jpg

 

IMG_20210308_123332.jpg

Link to comment
Share on other sites

Red cherry είναι. Αυτές με το έντονο κόκκινο είναι οι θηλυκές και οι πιο διαφανές οι αρσενικές.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι και κάποιες μαύρες αν παρατηρήσεις την δεύτερη φώτο..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την είδα είναι black cherry το κακό είναι ότι υβριδιζουν μεταξύ τους και ένα 5 με 10% θα έχει τα χρώματα των γωνιών και οι υπόλοιπες θα είναι η άχρωμες η καφέ.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν πειράζει και εγώ αχρομες της αγωρασα να κάνω κάτι με τροφή η να της αφισω οπός είναι γτ δεν τούς ρίχνω τιπ πέρα από τα ψάρια που ταιζω..

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανφαγες σίγουρα τρώνε από την τροφή που μένει από τα ψάρια και άλγη επίσης. Τώρα αν θέλεις να πάρεις κάποια στιγμή τροφή για γαρίδες δεν θα τις χαλάσει κιόλας. Αλλά γενικά πάντα βρίσκουν κάτι να φάνε μέσα σε ένα ενυδρείο.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος perse4ss έγραψε:

Είναι πανφαγες σίγουρα τρώνε από την τροφή που μένει από τα ψάρια και άλγη επίσης. Τώρα αν θέλεις να πάρεις κάποια στιγμή τροφή για γαρίδες δεν θα τις χαλάσει κιόλας. Αλλά γενικά πάντα βρίσκουν κάτι να φάνε μέσα σε ένα ενυδρείο.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο υπάρχει θέμα με τόν πληθυσμού τούς οστε να βλάψει το ενυδρείο γτ μέσα σε 2 μήνες από 5 έγιναν 20 και σε λίγο θα είναι παντού..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Καλό κάνουν καλό δεν κάνουν. Θα φάνε ακόμα και ψάρια αν κάποιο ψωφησει και δεν το δεις για να το βγάλεις.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος perse4ss έγραψε:

Όχι δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Καλό κάνουν καλό δεν κάνουν. Θα φάνε ακόμα και ψάρια αν κάποιο ψωφησει και δεν το δεις για να το βγάλεις.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...