Jump to content

φιν ροτ σε σκαλαρι


Recommended Posts

Το σκαλαρι μου τελευταια δεν τρώει και κολυμπαει ελαχιστα και ειδα ότι έχει φαγωμενο το πανω πτερύγιο ξεκινησα και το εβαλα καραντίνα με μελαφιξ και αλάτι μπορώ να κανω κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος dddd έγραψε:

Το σκαλαρι μου τελευταια δεν τρώει και κολυμπαει ελαχιστα και ειδα ότι έχει φαγωμενο το πανω πτερύγιο ξεκινησα και το εβαλα καραντίνα με μελαφιξ και αλάτι μπορώ να κανω κατι αλλο;

Αν θυμαμαι καλα, εχεις ενυδρειο 30λ..... Το σκαλαρι πως βρεθηκε εκει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος natateo έγραψε:

Αν θυμαμαι καλα, εχεις ενυδρειο 30λ..... Το σκαλαρι πως βρεθηκε εκει;

Σκαλάρι σβέλτο και παχύ, τ΄ Αμαζονίου καμάρι

τι πήγες και το έβαλες μέσα στο τριαντάρι;

?

  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος dddd έγραψε:

Το σκαλαρι μου τελευταια δεν τρώει και κολυμπαει ελαχιστα και ειδα ότι έχει φαγωμενο το πανω πτερύγιο ξεκινησα και το εβαλα καραντίνα με μελαφιξ και αλάτι μπορώ να κανω κατι αλλο;

Καλησπέρα.

Αντιλαμβάνομαι από τα γραφόμενα σου ότι προσπαθείς να στήσεις ενα ενυδρείο άλλα μάλλον δεν έχεις την υπομονή να μάθεις τον τρόπο . Ξεκίνησες με τέτρα , πήγες σε ζωοοτόκα και τώρα έβαλες σκαλάρι ενώ από την αρχή η @natateo σου έχει πει οτι το ενυδρείο σου είναι κατάλληλο μόνο για μονομάχο. 

Στο δια ταύτα το ενυδρείο σου προφανέστατα δεν έχει στρώσει ακόμα και το ψαράκι καλό είναι να το δώσεις σε κάποιον που έχει τα μέσα για  να το σώσει (αν είναι εφικτό) . Έστω και τώρα διάβασε το παρακάτω άρθρο προσεκτικά και θα δημιουργήσεις βήμα βήμα ένα πολύ όμορφο ενυδρείο με μονομάχο  διαφορετικά μόνο κακό σε ζωντανά και στην τσέπη σου θα κάνεις . 

Πάντα φιλικά και με διάθεση να βοηθήσουμε .....

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος dddd έγραψε:

ευχαριστω πολυ για τις ειρωνιες

Σε εμένα απευθύνεσαι ;

Αν ναι δείξε μου το σημείο που σε πρόσβαλε σε παρακαλώ .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται για ειρωνεία πρόκειται για λάθη που καναμε και εμεις και μαθαμε απο αυτά απλά εσύ εχεις την δυνατοτητα να ακουσεις ποια ψαρια πανε στα λιτρα σου και να αποφασισεις τι θα βαλεις 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν ειναι ειρωνια " το δωσε το ψαρι σε καποιον  που μπορει να τους παρεχει τις συνθηκες που χρειάζεται¨ τοτε τι είναι; και το τι εχω κανει εγω για τα ψαρια μου αφηστε βνα να το ξερω καλυτερα,επειδη πέταξε καποιος μια ασυναρτησία οτι το σκαλαρι ειναι σε ενυδρειο 30 λιτρων το πηρατε ολοι σαν δεδομενο, πραγμα που δεν νομιζω να ανεφερα εγω και δεν ισχυει, επισης το ενυδρειο ειναι στρωμενο με 0 αμμωνια 0 νιτρωδη ,τωρα που τα λυσαμε αυτα προσπαθω να δω τις συμβουλες μου δωσατε, α ναι καμια.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν μια φωτογραφία θα βοηθούσε να πάρουμε μια ποιο καλή εικόνα, γενικά πάντως το φιν ροτ οφείλετε σε κακή ποιότητα νερού και με θεραπεία και σωστό νερό το ψάρι επανέρχεται εαν ταυτόχρονα δεν έχει και κάποια άλλη κρυφή αρρώστια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπέρα. Θα μπορούσες να ανεβάσεις μια γενική φωτογραφία του ενυδρείου σου και μια του ψαριού σου για να μπορέσω να δω τι ακριβώς γίνεται? Γιατί όπως λέει και η παροιμία "μια εικόνα χίλιες λέξεις". Μπορεί τα παιδιά να παρεξήγησαν το θέμα με τα τριάντα λίτρα, αλλά και συ δεν έχεις δώσει επαρκείς πληροφορίες για το ενυδρείο σου

Έγινε επεξεργασία - killerknight
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος dddd έγραψε:

εαν δεν ειναι ειρωνια " το δωσε το ψαρι σε καποιον  που μπορει να τους παρεχει τις συνθηκες που χρειάζεται¨ τοτε τι είναι; και το τι εχω κανει εγω για τα ψαρια μου αφηστε βνα να το ξερω καλυτερα,επειδη πέταξε καποιος μια ασυναρτησία οτι το σκαλαρι ειναι σε ενυδρειο 30 λιτρων το πηρατε ολοι σαν δεδομενο, πραγμα που δεν νομιζω να ανεφερα εγω και δεν ισχυει, επισης το ενυδρειο ειναι στρωμενο με 0 αμμωνια 0 νιτρωδη ,τωρα που τα λυσαμε αυτα προσπαθω να δω τις συμβουλες μου δωσατε, α ναι καμια.

Και βέβαια δεν είναι ειρωνεία από μέρος μου αυτό που σου γράφω . 

Έχουμε και λέμε στις 19/01 βάζεις https://www.aquazone.gr/offers/offer/6624-μπολι-για-ξεκινημα-ενυδριου/ αγγελία και ζητάς μπόλι. Αυτόματα αυτό μας δείχνει ότι στρώνεις νέο ενυδρείο και μάλιστα δεν έχεις κάποιο δεύτερο δικό σου γιατί θα έκανες το μπόλιασμα μόνος σου.

Στην συνέχεια επανέρχεσαι με μια άλλη δημοσίευση 01/02  βοηθεια για αμμωνια σε ενυδρειο όπου μόνος σου δηλώνεις ότι το ενυδρείο σου είναι 30 λίτρα και ότι έχεις ανεβασμένη αμμωνία

« Το ενυδρείο τρέχει περίπου  15 ημέρες είναι 30 λίτρα και έχει 3 τετρα μέσα έχει ένα εσωτερικό φίλτρο παλιό δεν γνωρίζω μάρκα, μετράω με υγρά τεστ τετρα και βρίσκω υπεροβολικά μεγαλα ποσα αμμωνιας ξαψνικα ενω στην αρχή ηταν στο 0 »  Το post αυτό τελειώνει με την παρότρυνση  από το μέλος @natateo να βάλεις  στο ενυδρείο σου μόλις το στρώσεις  μονομάχο . Στην συνέχεια βάζεις  άλλες δυο αγγελίες  https://www.aquazone.gr/offers/offer/6693-ανταλάσσονται-σαλιγκαρια-τρομπετα-της-μαλαισιας/  και https://www.aquazone.gr/offers/offer/6704-ανταλάσσονται-γκαπυ-με-αλλα-ζωοτοκα/ . 

Αυτές είναι όλες οι πληροφορίες που έχω γραμμένες από ΕΣΕΝΑ πριν σου απαντήσω σήμερα στην νέα δημοσίευση που έκανες με θέμα  «φιν ροτ σε σκαλαρι».

Μάλιστα από τις 10 το πρωι που αναφέρθηκε το 30λιτρο έως και τις 2 το μεσημέρι που έδωσα εγώ την απάντηση μου ΔΕΝ διόρθωσες σε καμία περίπτωση ότι το ενυδρείο που φιλοξενείς το σκαλάρι είναι μεγαλύτερο των 30 λίτρων σε ένα άρθρο που εσύ άνοιξες και λογικά παρακολουθείς. 

Και τέλος αν λες ότι σε ειρωνεύεται ένας άνθρωπος που κλείνει την απάντηση του με την φράση « Πάντα φιλικά και με διάθεση να βοηθήσουμε » μάλλον εσύ κάνεις κάποιο μεγάλο λάθος . Δεν αναιρώ λοιπόν τίποτα γιατί με αποδείξεις και με βάση τις πληροφορίες που ΕΣΥ μας παρείχες αυτή την βοήθεια μπορούσα να σου δώσω.

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ναι λογικα απο τις 10 το πρωι εως τις 2 το μεσημερι που δουλευω παρακολουθω το αρθρο, ρε πατε καλα;

 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άδικος με ανθρώπους που προσπαθούν να σε βοηθήσουν στο πρόβλημά σου φίλε μου. Δες τα δεδομένα που είχαν από εσένα και θα καταλάβεις αν ειρωνεύτηκαν ή όχι απέναντί σου. Τα "ρε πάτε καλά" τα κάνουν ακόμα χειρότερα τα πράγματα, αν δεν το καταλαβαίνεις είναι δικό σου πρόβλημα.

Οφείλεις να δώσεις μια "εικόνα" της όλης κατάστασης όταν ζητάς βοήθεια για ένα νέο πρόβλημα. Στον γιατρό το κάνεις, εδώ τι σε προβληματίζει τόσο;

Στο φινάλε όσο καλύτερα τα περιγράψεις τόσο πιο εύστοχες και άμεσες θα είναι και οι απαντήσεις που θα πάρεις. Αλλά προφανώς μιλάω παράλογα κι εγώ όπως φαίνεται. Ρε πάω καλά; [emoji41]

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Και βέβαια δεν είναι ειρωνεία από μέρος μου αυτό που σου γράφω . 

Έχουμε και λέμε στις 19/01 βάζεις https://www.aquazone.gr/offers/offer/6624-μπολι-για-ξεκινημα-ενυδριου/ αγγελία και ζητάς μπόλι. Αυτόματα αυτό μας δείχνει ότι στρώνεις νέο ενυδρείο και μάλιστα δεν έχεις κάποιο δεύτερο δικό σου γιατί θα έκανες το μπόλιασμα μόνος σου.

Στην συνέχεια επανέρχεσαι με μια άλλη δημοσίευση 01/02  βοηθεια για αμμωνια σε ενυδρειο όπου μόνος σου δηλώνεις ότι το ενυδρείο σου είναι 30 λίτρα και ότι έχεις ανεβασμένη αμμωνία

« Το ενυδρείο τρέχει περίπου  15 ημέρες είναι 30 λίτρα και έχει 3 τετρα μέσα έχει ένα εσωτερικό φίλτρο παλιό δεν γνωρίζω μάρκα, μετράω με υγρά τεστ τετρα και βρίσκω υπεροβολικά μεγαλα ποσα αμμωνιας ξαψνικα ενω στην αρχή ηταν στο 0 »  Το post αυτό τελειώνει με την παρότρυνση  από το μέλος @natateo να βάλεις  στο ενυδρείο σου μόλις το στρώσεις  μονομάχο . Στην συνέχεια βάζεις  άλλες δυο αγγελίες  https://www.aquazone.gr/offers/offer/6693-ανταλάσσονται-σαλιγκαρια-τρομπετα-της-μαλαισιας/  και https://www.aquazone.gr/offers/offer/6704-ανταλάσσονται-γκαπυ-με-αλλα-ζωοτοκα/ . 

Αυτές είναι όλες οι πληροφορίες που έχω γραμμένες από ΕΣΕΝΑ πριν σου απαντήσω σήμερα στην νέα δημοσίευση που έκανες με θέμα  «φιν ροτ σε σκαλαρι».

Μάλιστα από τις 10 το πρωι που αναφέρθηκε το 30λιτρο έως και τις 2 το μεσημέρι που έδωσα εγώ την απάντηση μου ΔΕΝ διόρθωσες σε καμία περίπτωση ότι το ενυδρείο που φιλοξενείς το σκαλάρι είναι μεγαλύτερο των 30 λίτρων σε ένα άρθρο που εσύ άνοιξες και λογικά παρακολουθείς. 

Και τέλος αν λες ότι σε ειρωνεύεται ένας άνθρωπος που κλείνει την απάντηση του με την φράση « Πάντα φιλικά και με διάθεση να βοηθήσουμε » μάλλον εσύ κάνεις κάποιο μεγάλο λάθος . Δεν αναιρώ λοιπόν τίποτα γιατί με αποδείξεις και με βάση τις πληροφορίες που ΕΣΥ μας παρείχες αυτή την βοήθεια μπορούσα να σου δώσω.

 

 

 

 

 

 

Όπως βλέπεις εδώ ο Μαρίνος σου λέει κάποια πράγματα και η απάντηση σου είναι η παρακάτω

πριν 30 λεπτά, το μέλος dddd έγραψε:

ναι λογικα απο τις 10 το πρωι εως τις 2 το μεσημερι που δουλευω παρακολουθω το αρθρο, ρε πατε καλα;

 

Δλδ και δεν του απαντάς και τον προσβάλεις. Εγώ ακόμη περιμένω να δω φωτογραφία πάντως. Αν έχεις σκοπό να τρολαρεις κόσμο φίλε μου υπάρχουν άλλα μέρη να το κανεις. Αλλιώς δώσε μας σωστές πληροφορίες ώστε να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος dddd έγραψε:

ναι λογικα απο τις 10 το πρωι εως τις 2 το μεσημερι που δουλευω παρακολουθω το αρθρο, ρε πατε καλα;

 

Μια χαρά πάμε . Εσύ μάλλον όχι έτσι ; 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, marinos said:

Μια χαρά πάμε . Εσύ μάλλον όχι έτσι ; 

εαν εσεις είστε τιποτα αργοσχολοι ή τιποτα δημοσιοι υπαλληλοι και δουλευετε χαζευοντας στα φορουμς τι να κανουμε δεν ειμαστε ολοι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Είσαι αγενέστατος.

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια....

@dddd

Οπως βλεπεις απο χτες προσπαθουν αρκετοι συγχομπιστες να σε βοηθησουν αλλα εσυ απ οτι αντιλαμβανομαι το αρνεισαι...

Μιας λοιπον και το θεμα ξεφευγει και οι χαρακτηρισμοι σου προς τα μελη της κοινοτητας μας δεν ειναι αποδεκτοι αλλα και συμφωνοι με τους ορους χρησης που αποδεχτηκες κατα την εγγραφη σου , το topic κλεινει και εσυ παιρνεις λιγες μερες αδεια για να ηρεμησεις :)

  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...