Jump to content

Γαρίδες


Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα ενυδρείο κύβο 180 λίτρων  με ζωοτοκα και γατόψαρα θέλω να βάλω γαρίδες πόσες θεωρείτε ότι είναι καλό να μπουν?οι μετρήσεις  Ph 7, αμμωνία ο, n3 10mg, n2 0 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αδερφέ!Καλή σου επιτυχία στο νέο εγχείρημα. Έχεις επιλέξει είδος γαρίδας; Τι γατόψαρα έχεις; Δεν είναι όλα shrimpsafe. Υπάρχουν και σαλιγκάρια anentoma (clea) helena στον κύβο; 

(Με τέτοια λίτρα νομίζω ότι σε παίρνει και για mountain shrimp που είναι μεγάλες και υπέροχες σαν ζωντανά)

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Halcyon έγραψε:

Καλησπέρα αδερφέ!Καλή σου επιτυχία στο νέο εγχείρημα. Έχεις επιλέξει είδος γαρίδας; Τι γατόψαρα έχεις; Δεν είναι όλα shrimpsafe. Υπάρχουν και σαλιγκάρια anentoma (clea) helena στον κύβο; 

(Με τέτοια λίτρα νομίζω ότι σε παίρνει και για mountain shrimp που είναι μεγάλες και υπέροχες σαν ζωντανά)

Corydoras Julii 5 και 2 apple snail βέβαια το ένα δεν ξέρω που χώθηκε δεν το βλέπω ???

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είσαι shrimpsafe. Τα julii αν δε κάνω λάθος είναι μικρά και δε τις πειράζουν. Ας το δουν και οι εμπειρότεροι. Τι γαρίδες σκέφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος Halcyon έγραψε:

Νομίζω πως είσαι shrimpsafe. Τα julii αν δε κάνω λάθος είναι μικρά και δε τις πειράζουν. Ας το δουν και οι εμπειρότεροι. Τι γαρίδες σκέφτεσαι;

 Red Cherry Shrimp Neocaridina η mountain 

πριν 48 λεπτά, το μέλος Halcyon έγραψε:

Καλησπέρα αδερφέ!Καλή σου επιτυχία στο νέο εγχείρημα. Έχεις επιλέξει είδος γαρίδας; Τι γατόψαρα έχεις; Δεν είναι όλα shrimpsafe. Υπάρχουν και σαλιγκάρια anentoma (clea) helena στον κύβο; 

(Με τέτοια λίτρα νομίζω ότι σε παίρνει και για mountain shrimp που είναι μεγάλες και υπέροχες σαν ζωντανά)

Corydoras Julii έχω 5 και σαλιγκαρια 2 

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος Halcyon έγραψε:

Νομίζω πως είσαι shrimpsafe. Τα julii αν δε κάνω λάθος είναι μικρά και δε τις πειράζουν. Ας το δουν και οι εμπειρότεροι. Τι γαρίδες σκέφτεσαι;

 Red Cherry Shrimp Neocaridina η mountain 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...