Jump to content

Χορος ερωτικός η του Ζαλλόγγου?


Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε μου. Ζευγάρωμα είναι. Επί της ευκαιρίας όμως κάνει τεστ στο ενυδρείο? Είναι υγρά η στικ? 

Link to comment
Share on other sites

@killknight test κάνω με υγρά τεστ της API. Το ενυδρείο τρέχει από τον Νοέμβριο (φυσικά στρώθηκε πριν μπουν μέσα κτλ..) και όλα καλά.

Είδες κάτι περίεργο που πρέπει να προσέξω?

 

Σχετικά με το φύλο, έχω διαβάσει για τον πρωκτό και τα σημάδια στα βρανχια αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω καταφέρει να βγάλω άκρη πιο είναι πιο. Έχεις καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Από το βίντεο όχι. Όσο μήκος είναι το ενυδρείο και πόσα λίτρα? Τι φίλτρο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το RIO 240 .120 μήκος.

Από φίλτρο έχω ένα Dophin 2210 και μάλλον θα πάω στο 2212 ( μιας και λεω να τους βάλω και 1 τριτο για παρεα)

Link to comment
Share on other sites

Κράτα να χρησιμοποιείς και τα δύο φίλτρα ταυχρονα. Μακροπρόθεσμα θα χρειαστείς τη συνδιασμενη ισχύ τους

Link to comment
Share on other sites

Στα Black Moor που είχα μέχρι τον Δεκέμβρη μπορούσα να διακρίνω αυτά τα σημαδια που ανέφερες και ήταν ξεκάθαρο ποιο ήταν το αρσενικό και ποιο το θηλυκό. Αυτό που επίσης θυμάμαι είναι ότι σε παρόμοια φάση ο αρσενικός ακολουθούσε επίμονα την θηλυκιά, για ώρες και σε κάθε της "βήμα" σε όλο το ενυδρείο!

Όντως στο βίντεο που έβαλες μπερδευει λίγο το πράγμα αλλά καθαρά βάσει της εικόνας που είδα θα έλεγα ότι το αγόρι σου είναι το πορτοκαλί. Με επιφύλαξη εννοείται αφού βλέπουμε κι απ το άλλο λίγο κυνήγι.

Συνέχισε να τα παρατηρείς κι όποιος κυνηγάει περισσότερο μάλλον θα είναι κι ο λεβέντης του ενυδρείου σου..[emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...