Jump to content

Λάμπες νεροχελώνας


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα λοιπόν μου κάηκε η λάμπα θέρμανσης και uva που είχα για το χελωνακι και θα ηθελα να μάθω μερικές εναλλακτικές καθώς έχω διαβάσει ότι πολλοί τις αντικαθιστούν με απλές λάμπες.Η συγκεκριμένη που είχα, είχε γύρω 9€ και κάηκε μέσα σε 2 μήνες! 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν οι απλες λαμπες πυρακτωσεως, αλλα προσωπικα δεν τις εχω χρησιμοποιήσει ποτε ως τωρα για να εχω αποψη.........εγω παντως με τις λαμπες της exoterra ειμαι πολυ ευχαριστημενος, π.χ για θερμανση εχω την  παρακατω ......

2114233275_exobasking.jpg.7f90963694336bd851c4f7feca5c0061.jpg

 

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή τη συγκεκριμένη είχα αλλά για κάποιο λόγο κάηκε μέσα σε δυο μήνες και πιστεύω δεν αξίζει να ξανά πάρω την ίδια σε αυτά τα λεφτά. Θα δοκιμάσω κάποιες πυρακτώσεως ή αλογόνου που διάβασα ότι χρησιμοποιούν .

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

έτυχε να καει. και γω αυτήν χρησιμοποιούσα και ήταν η καλύτερη μου επιλογή για θέρμανση. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

 

Αγόρασα κάποιες λάμπες αλογόνου στα 70watt γύρω στα 0,90 λεπτά η μία (πείτε μου αν επιτρέπεται και θέλετε να βάλω κάποιο λινκ). Η αλήθεια είναι ότι βγάζουν πολύ ζέστη πιο πολύ απο αυτή της Exo Terra που είχα ( και αυτή στα 75watt). Το μόνο θέμα που έχω τώρα είναι ότι δεν έχω κάτι να μετρήσω τις θερμοκρασίες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...