Jump to content

Επιθετικο πλατυ


Recommended Posts

Καλημερα!!

Σημερα το πρωι ειχα μια απωλεια ψαριου πλατυ. Το ψαρακι αυτο μαζι με άλλο ένα αρσενικο πλατυ δεχοντουσαν επίθεση απο ενα swordtail πλατυ.

Το swordtail  το εχω βγαλει απο το ενυδρειο εδω και 2 μερες για να ηρεμισουν τα αλλα ψαρακια, το ενα ομως δεν τα καταφερε,το αλλο εχει συνελθει και πλεον δεν κρυβεται.

Αμα το κρατησω στην καραντινα το swordtail για περιπου 1βδομαδα και το ξαναριξω στο ενυδρειο θα ειναι το ιδιο επιθετικο?Ή καλυτερα θα ηταν να το δώσω?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος NikosPapak13 έγραψε:

Καλημερα!!

Σημερα το πρωι ειχα μια απωλεια ψαριου πλατυ. Το ψαρακι αυτο μαζι με άλλο ένα αρσενικο πλατυ δεχοντουσαν επίθεση απο ενα swordtail πλατυ.

Το swordtail  το εχω βγαλει απο το ενυδρειο εδω και 2 μερες για να ηρεμισουν τα αλλα ψαρακια, το ενα ομως δεν τα καταφερε,το αλλο εχει συνελθει και πλεον δεν κρυβεται.

Αμα το κρατησω στην καραντινα το swordtail για περιπου 1βδομαδα και το ξαναριξω στο ενυδρειο θα ειναι το ιδιο επιθετικο?Ή καλυτερα θα ηταν να το δώσω?

 

Δωσ το καπου. Παλι θα σου κανει επιθεση καποια στηγμη. Πες σε πόσα λιτρα εχεις τα ψαρια και πόσα το καθε ειδος.

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Δωσ το καπου. Παλι θα σου κανει επιθεση καποια στηγμη. Πες σε πόσα λιτρα εχεις τα ψαρια και πόσα το καθε ειδος.

4 γκαπυ και 4 πλατύ μαζί με το swordtail (τώρα 3) 110 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος NikosPapak13 έγραψε:

4 γκαπυ και 4 πλατύ μαζί με το swordtail (τώρα 3) 110 λιτρα

Μπορεις να βαλεις πιο πολλα θηλυκα(πρεπει να εχεις τουλαχιστον τρια. Τωρα εχεις 1αρ+2θ;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Μπορεις να βαλεις πιο πολλα θηλυκα(πρεπει να εχεις τουλαχιστον τρια. Τωρα εχεις 1αρ+2θ;

 

Το έδωσα. Απο γκάπυ εχω 3θ και ενα αρ. Πλατυ τωρα εχω μονο 2 τα οποια ειναι αρσενικα .(ΟΜΩΣ εχω 5θ πλατυ απο την γεννα του Δεκεμβρη απο τα οποια τα 3 ή 4 θα μπουν σε κανα μηνα).

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...