Jump to content

Πρώτο θέμα !


nikos.gr

Recommended Posts

Γεια σας,μόλις έφτιαξα λογαριασμό σε αυτό το forum ,γιατί έχω σχεδόν ένα μηνα που προσπαθώ να φτιάξω το δικό μου ενυδρείο ! Και θα ήθελα να μάθω τι χρειάζεται να έχει ένα ενυδρείο για είναι τα ψαράκια υγιείς ,και πως βρίσκουμε τα λίτρα του ενυδρείου ; Και έχω μια απορία σήμερα έβαλα το φίλτρο και το τζαμί γέμισε φυσαλίδες δεν ξέρω γιατί ; Έχω κάνει κάτι λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι να βλέπεις κολλημένες φυσαλίδες στα τζάμια του ενυδρείου.. σε 24 ώρες περίπου θα έχουν εξαφανιστεί..  Για αρχή δεν αγοράζεις κανένα ψάρι μέχρι να στρώσεις το φίλτρο και να μπορείς να φιλοξενήσεις ψάρια.. και δεύτερον αυτό θα το έχεις σαν ευαγγέλιο, διάβασε το ξανά και ξανά μέχρι να το καταλάβεις.. 

 

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Χρήστος Αθανασίου έγραψε:

Φυσιολογικό είναι να βλέπεις κολλημένες φυσαλίδες στα τζάμια του ενυδρείου.. σε 24 ώρες περίπου θα έχουν εξαφανιστεί..  Για αρχή δεν αγοράζεις κανένα ψάρι μέχρι να στρώσεις το φίλτρο και να μπορείς να φιλοξενήσεις ψάρια.. και δεύτερον αυτό θα το έχεις σαν ευαγγέλιο, διάβασε το ξανά και ξανά μέχρι να το καταλάβεις.. 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας ?. Συμφωνω απολύτως με τον προλαλισαντα όσον αφορά το άρθρο αυτό.  Για βγάλε και μια φωτογραφία του ενυδρείου σου να δούμε. Για να υπολογίσεις λίτρα πας εδώ

 

Μήκος*ύψος*πλάτος/1000

 

Πάντα μιλαμε για εκατοστά ως μονάδα μέτρησης

Έγινε επεξεργασία - killerknight
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος killerknight έγραψε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας ?. Συμφωνω απολύτως με τον προλαλισαντα όσον αφορά το άρθρο αυτό.  Για βγάλε και μια φωτογραφία του ενυδρείου σου να δούμε. Για να υπολογίσεις λίτρα πας εδώ

 

Μήκος*ύψος*πλάτος/1000

 

Πάντα μιλαμε για εκατοστά ως μονάδα μέτρησης

Ναι σας βάζω να το δείτε !δεν το έχω τελειώσει ακόμα ,έχω σκοπό να φυτέψω ζωντανά φυτά !IMG_20210616_225449_724.thumb.jpg.0a03cd0cf96a0b0cf638502ba2e5d731.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως να βγάλεις τα παλιά. Το φίλτρο σου πάντως μικρό μου φαίνεται για το ενυδρείο αυτό. Πόσο μήκος-υψος και πλάτος έχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας:welcome:

Ξεκινάς το διάβασμα με τα άρθρα που σου έγραψαν τα αλλά παιδιά και στην συνέχεια ρώτα για τις απορίες που σου δημιουργούνται.

Θέλει υπομονή και προσεχτικά βήματα...

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...