Jump to content

Κατά τη διάρκεια των διακοπών και bacteria bloom


Recommended Posts

Γεια σας! Σήμερα αφήνω για ένα μήνα το χρυσόψαρο που βρίσκεται ακόμη σε bacteria bloom. Πολύ άγχος. Ακολουθώ κατά γράμμα όλες τις οδηγιες του γκρουπ. Καμία πρόοδος νομίζω προς το παρόν.  Έχω βάλει χρονοδιακόπτες σε άλλη μπρίζα  για τη λάμπα και τον ανεμιστήρα και τώρα έχω και την αεραντλία. Απλά φοβάμαι που θα έχω τόσες μπριζες να δουλεύουν όσο λείπω. Έχετε ακούσει να γίνεται κανένα ατύχημα με τέτοιες συσκευές; Ανεμιστήρας και αεραντλία είναι Haquoss, ενυδρείο Juwel και οι διακόπτες TPlink. Θα έρχεται άνθρωπος καθημερινά. Απλά θα ήθελα τη γνώμη σας, τι είναι προτιμότερο έχοντας υπόψη και το bacteria bloom: να βάζω το φίλτρο πιο ψηλά για καλύτερη ανατάραξη και λίγες ώρες την αεραντλία; Ή πολλές ώρες την αεραντλία και λίγο πιο χαμηλά το φίλτρο. Φοβάμαι και τις μπρίζες  και μην εξατμιστεί πολύ το νερό και βγει το φίλτρο έξω. Ο μηχανισμός είναι προς τα πάνω από ότι μου είπαν όποτε δεν πρέπει να βγει πολύ έξω. Μακάρι να το έπαιρνα μαζί! 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε

μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.!!

όσον αφορά τις μπρίζες δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, noli said:

καλησπέρα φίλε

μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.!!

όσον αφορά τις μπρίζες δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.?

Σε ευχαριστώ noli! Το ελπίζω!!?

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Lupita έγραψε:

Ανεμιστήρας και αεραντλία είναι Haquoss,

Βαλε την αεραντλια να βρισκεται πιο πανω απο την επιφανεια νερου ή βαλε βαλβίδα αντεπιστροφης στο σωληνακι της. Να μην παει νερο στο μοτερακι, αν τυχον θα εχει διακοπη ρευματος....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2021 at 6:55 ΜΜ, natateo said:

Βαλε την αεραντλια να βρισκεται πιο πανω απο την επιφανεια νερου ή βαλε βαλβίδα αντεπιστροφης στο σωληνακι της. Να μην παει νερο στο μοτερακι, αν τυχον θα εχει διακοπη ρευματος....

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή! Ευτυχώς μου έβαλαν από μόνοι τους στο μαγαζί, μετά το κατάλαβα! Όλα καλά μέχρι στιγμής με μπόλικη θολούρα...? Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...