Jump to content

Απο που βγηκε το nick σας .....?


Recommended Posts

Εμένα είναι λιγάκι πολύπλοκη η προέλευση.

Η πρώην κοπέλα μου είναι Κινέζα και οι Κινέζοι έχουν ένα πρόβλημα στο να προφέρουν το "ρ" μετά το "β". (Το προφέρουν ως "λ").

Όποτε για να αποφύγει τα γέλια μου όταν με αποκαλούσε "Στάβλο" , το άλλαξε και μου έμεινε :thumbdown: . Το 1258 είναι από το πρώτο μου email, και έμεινε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το δικό μου το χρησιμοποιούσα από πολύ παλιά, σαν nicname.

Κατάγομαι από νότια Ελλάδα (Μάνη) ,

γεννήθηκα και μεγάλωσα σε νότιο προάστιο (Μπραχάμι),

Ο νότιος άνεμος είναι ο αγαπημένος μου …. :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

oceanic: Στα αγγλικα ο προερχομενος εκ του ωκεανου!

Οι εκδοχες ειναι 2.

Η οτι ο προπαππος, του προπαππου, του προπαππου, του παππου μου, ηταν καρχαριας, η οτι θα προτιμουσα να ειχα γεννηθει underwater.....

Διαλεγετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Λοιπόν το gia είναι η πρώτη συλλαβή από το επώνυμο μου, όσο για το trope είναι το πέτρος ανάποδα. Λίγο μπέρδεμα αλλά έχει ξεμείνει από νεότερες ηλικίες που μιλούσαμε ανάποδα.. :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , οπως καταλαβάινετε το nick μου προέρχετε απο το πραγματικό μου όνομα "Αντώνης" απλα στην Αγγλική γλώσσα.. "Tony" !!! να πώ την αλήθεια έχω και δεύτερο όνομα που πολύ λίγοι το γνωρίζουν ...αφου δεν το χρησιμοποιώ !!! το δεύτερο μου όνομα είναι Πάτροκλος ή Patric :) ..Μην ακούσω ποτέ κανένα να με φωνάζει έτσι... :thumbdown: αστειέυομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου το εβγαλα απο το το ονομα του Jet ski μου :thumbdown::);)

Ο WaVeHuNTeR μου :) οπου ναναι θα παω για κυνηγι ;)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται στην υπογραφή μου... τρομερά πρωτότυπο έτσι; :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Τα DARTS ειναι αθλημα . Καθοτι λοιπον εγω ασχολουμε με αυτο το αθλημα εχει βγει εδω και πολλα πολλα χρονια το Dartman .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ολυμπι,ολυμπι ,ολυμπιτε μεσα το τρενο να γεμισουμεεεεε!!!!στο γηπεδο να παμε τον παο να νικησομε!!!!!!!

:wootwoot::) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟς :(:wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

ελιν ειναι η φιρμα του βενζιναδικου που δουλευω.

Link to comment
Share on other sites

Ολυμπι,ολυμπι ,ολυμπιτε μεσα το τρενο να γεμισουμεεεεε!!!!στο γηπεδο να παμε τον παο να νικησομε!!!!!!!

:wootwoot::) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟς :(:wootwoot:

Το τρενο σας πηγε στο γηπεδο, αλλα τον ΠΑΟ ...... δεν τον νικησατε!Να δεις πως το λενε στο Αμερικο .... TRIPLE CROWN το λενε και ειναι για την Παναθα!!! :)

Παντως περαν της πλακας και ο Ολυμπιακος ηταν εξαιρετικος στους τελικους του μπασκετ!

Υ/Γ Ασχετο με το θεμα, αλλα δεν κρατηθηκα!

Φιλικα Νικος! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από το επώνυμο μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι κλασσικό l=Λάζαρος, sap=Σαπουντζής το όνομά μου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το targas κολημενο απο το γυμνασιο το οποιο ειναι συντομογραφια του επιθετου μου.(Ταργαζικης)

Το "21" το καταλαβαινετε ευκολα απτην υπογραφη μου :thumbup:

Και καλο μηνα,και καλες διακοπες(ελπιζω να μη κανει και το ρευμα οσο θα λειπουμε.)

Έγινε επεξεργασία - targas21
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το nick μου βγαίνει απτο επώνυμο και το όνομα..

"Σουρλάς + Σωτήρης = Σουρλάς + Σωτερ = Σουρλωτερ = SouRLoTeR" α καλό??? :angry:

Από παλιά όμως με φωνάζουνε και BouRLoTeR, επειδή όταν έλιωνα με το "Ages Of Empires 2" (για όσους ξέρουν) έπερνα τους Celts όπου είχαν κατι απίστευτους κανονιέριδες και ένα special unit που έβαζε μπουρλότο, εξού και το BouRLoTeR = SouRLoTeR... Τρέχα γύρευε!! :hysterical::thumbup::thumbup::hysterical:

Καλό μήνα και καλές διακοπές σε όλους όσους φεύγουν τώρα τον Αύγουστο!!!

Έγινε επεξεργασία - sourloter
Link to comment
Share on other sites

Εκτός των ενυδρείων, μιά άλη μεγάλη μου τρέλλα είναι ο κινηματογράφος.Σκεφτείτε ότι στον χώρο μου έχω στήσει έναν μικρό σινεμά, με πανί ,καρέκλες κινηματογράφου κ.λ.π σε εξωτερικό χώρο του σπιτιού που τελεί αποκλειστικά ρόλο Σινεμά.Αλλωστε μεγάλωσα απο μικρός μέσα στο μικρό καμαράκι προβολής τυλίγοντας τα καρούλια και χτυπώντας το καμπανάκι του διαλείμα τος.Αυτός (ΟΡΦΕΑΣ)ήταν ο κινηματογράφος του παππού μου, ο οποίος έγινε και αφορμή γιά να γνωριστούν και να ενώσουν τις ζωές τους αργότερα οι γονείς μου.Λέω ήταν γιατί σήμερα πλέον δεν υπάρχει.

Ηθελα λοιπόν εδω να βρώ κάποιο nick name που να συνδιάζει και τα δύο μου αυτά χόμπυ.....τι καλύτερο λοιπόν απο την κινηματογραφική ταινία Big Blue...Απέραντο γαλάζιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι είναι το ονομά μου ,απλά επειδή η μαμά μου ήταν γαλλίδα με φώναζε έτσι από μικρή μιας και δεν ήξερε ελληνικά και μιλούσαμε μόνο γαλλικά :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ένα ψάρι που το έλεγαν... Wanda

Βλέπω , ότι εκτός των ενυδρείων έχουμε και άλο κοινό σημείο.....τον κινηματογράφο!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω , ότι εκτός των ενυδρείων έχουμε και άλο κοινό σημείο.....τον κινηματογράφο!!!

...και όχι μόνο!

Για κοίτα καλύτερα, Big Blue...

Link to comment
Share on other sites

...και όχι μόνο!

Για κοίτα καλύτερα, Big Blue...

Ούπς!!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ego ime radiofonikos paragogos edo sto iraklio kritis se ena stathmo pou pezei apoklistika Disco Music (DRS FM 95.3) me kathimerines ekpompes , kai epidei to epitheto mou (Karakonstantakis) eine ontos sidirodromos 16 gramata... to ekana "Kostantakis" !! o xamos fisika egine otan proto akouse o pateras mou tin ekpompi mou... Possss to kanes autoooooo ????? den ntrepeseeeeeeee ???? :thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

aquamania=μανιακος με το νερο

το nickname μου οφειλεται στην μανια που εχω με το υγρο στοιχειο και με τα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Το tags ειναι τα αρχικα των ονοματων της οικογενειας μου¨:

t: Theo - ο γιος μου

a: Anna - η γυναικα μου

g: George- εγω

s: Sofi - η κορη μου

Τα εβαλα ολα μαζι και σχηματισα μια λεξει που βγαζει και καποιο νοημα: tags=ετικετες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...