Jump to content

Απο που βγηκε το nick σας .....?


Recommended Posts

Από τα ονόματα των παιδίων μου.Γιάννης - Φωτεινή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα παλυ απο την τρελα μου για τα πιρανια :D:excl::excl:

Πανος................

crx V-tec

Link to comment
Share on other sites

Το αρχαίο όνομα της Φλώρινας ήταν Λυγκηστίς ή Λύγκος… είμαι και fan και του Star Trek… οπότε "Live long and prosper."

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το ονομα Peorambo που ειχα στην αρχη οταν γραφτηκα στο ΑΖ ηταν απο ενα παιχνιδι το Lineage 2 για οσους το ξερουν.Ειχα φτιαξει ενα orc το οποιο ηταν τουμπανο σε θεμα εμφανισεισ.ειχα βαλει πολλα ονοματα αλλα ολα τα ειχαν πιασει.Οποτε ενα φιλος απο το διπλα pc εκανε ενα σχολιο για την εμφανισει του Orc το σχολιο ειχε χαρακτηρισμο απο το αρσενικο γενιτικο οργανο.Και τοτε το ονομασα Peorambo.το κακο ειναι ομως οτι εμεινε σαν ονομα και ολοι οσοι με ηξεραν στο lineage και στο internet cafe που πηγαινα με φωναζουν ετσι και δεν πιστευω να ξερουν το κανονικο μου ονομα

Έγινε επεξεργασία - Νίκος_Κρικ
Link to comment
Share on other sites

Η τσιπούρα ήταν το πρώτο ψάρι που είχα δει σε ένα ενυδρείο όταν ήμουνα πολύ μικρή και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση. Σε ένα εστιατόριο...εννοείται ολόκληρο κοπάδι στριμωγμένο σε άθλιες συνθήκες. Η τσιπούρα λοιπόν ήταν η αιτία της απόκτησης του πρώτου μου χρυσόψαρου, του Ομορφούλη...ο οποίος παιδιά έζησε 3 έτη σε ένα λίτρο νερό(και χωρίς αντιχλώριο εκείνη την εποχή)!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το nick μου βγήκε από το πάντρεμα του ονόματός μου με το Unix (για ευνόητους λόγους :bowdown: ) οπότε έχουμε το johnnix

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου βγαίνει από τον μπασκετμπολίστα των Φοίνιξ Σανς στο NBA Steve Nash που αν προσθέσεις και ένα ty στο τέλος ακούγεται nasty=βρώμικος... Το 11 είναι ο αριθμός μου στην ομάδα μπάσκετ που παίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμένα με "βάφτισαν" Κλικ όταν πρωτοξεκίνησα να μπαίνω στο internet. 'Εψαχνα το βρώ ένα nickname αλλα δεν μου κατέβαινε καμία ιδέα. Μέχρι που ο "νονός" μου, άρχισε να με φωνάζει κλικ (απο το κλικ που κάνει το ποντίκι όταν πατάς κάποιο κουμπί!)!!! Εκείνη την ώρα μου φάνηκε καλό, και τελικά μου έμεινε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από παρακμιακό underground Heavy Metal συγκρότημα, το οποίο ήταν ο λόγος να ξεκινήσω την δική μου μπάντα...

Stormtrooper.jpg

Επίσης με χαρακτηρίζει μία τρέλα (έως αρρώστια θα το έλεγα) με την εξαλογία του Star Wars (θανατος στο Lord Of The Rings), όπου είναι η μοναδική ταινία που υποστηρίζω μετά μανίας τους "κακούς". Darth Vader και τα μυαλά στα κάγκελα. Στο στρατό των Sith, υπήρχαν οι Stormtroopers...

Stormtrooper%20Bride.jpg

(η φώτο δεν είναι αντιπροσωπευτική αλλά ναμίζω πως αρκετοί θα την εκτιμήσετε :)

Ο συνδυασμός των παραπάνω με καθιέρωσε ως Stormtrooper. Το κουβαλάω καμιά 10αριά χρόνια τώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το nick μου βγηκε απο το ονομα μου στα greeklish (σχεδον)καποιος ηταν ηδη με το Nick teo οποτε??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...