Jump to content

Φίλτρο άμμου?


ΗΛΙΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ

Recommended Posts

Πολλοί ειδικοί του χόμπυ ισχυρίζωνται το καλύτερο βιολογικό φιλτράρισμα, σε ένα fish only, είναι ένα φίλτρο άμμου.

Θα ήθελα εάν κάποιος συνφορουμίστας έχει ή χρησιμοποιεί τέτοιο φίλτρο, να μου αναφέρει τα υπέρ και τα κατά!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί ειδικοί του χόμπυ ισχυρίζωνται το καλύτερο βιολογικό φιλτράρισμα, σε ένα fish only, είναι ένα φίλτρο άμμου.

Θα ήθελα εάν κάποιος συνφορουμίστας έχει ή χρησιμοποιεί τέτοιο φίλτρο, να μου αναφέρει τα υπέρ και τα κατά!!!

Ισος το καλυτερο και ποιο αποδοτικο βιολογικο μεσο για το κυκλο του αζωτου. Τα κακα ειναι ομως οτι πρεπει να δουλευει σε σιγκεκριμενη ροη με ελαχστες παρεκλισεις σε αυτο, με πολυ καλο προφιλτρο γιατι γεμιζει μπιχλα για πλακα και δεν ειναι οτι ποιο ευκολο το ανιξε κλεισε και καθαρισε.

Αλλα με τοση βιολογια που εχεις αυτο ειναι περιτο. Εχεις υπερ-αρκετη βιολογια, δεν ειναι η βιολογια το προβλημα σου. Απο την στιγμη που τα τοποθετησες σωστα, η αμμωνια κτλ κτλ ηταν ενα παρελθον αμεσα.

Οποτε κοιτα να λυσεις τα αλλα θεματα γιατι αυτο το θεμα της βιολογιας ειναι καλυμενο 110%.

Αυτα. :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Ηλία περιττό έξοδο και μανούρα στο άνοιξε κλείσε και το θέμα προφιλτρο που όπως σου ειπε και ο Μαριος δεν σου χριαζεται .Αν θες να αναφαθμισεις κατι τοτε αναβαθμυσε την κυκλοφορια σου σε όλα τα σημεια και όχι σε ένα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κύριοι, επιβεβαίωσα τις λίγες γνώσεις μου για το τονίζω, fish only ενυδρείο μου!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...