Jump to content

Τροφή για αφρικανικές


Taxiarchis

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά λίγο βοήθεια 

Έχω πάρει αρκετές τροφές για τα ψαράκια μου και θέλω την γνώμη σας και την βοήθεια σας πως και πια τροφή να τα ταΐζω κάθε μέρα και αν χρειάζεται να κάνω κάποιο πρόγραμμα με αυτές της τροφές. Εσείς με πιο τρόπο θα τα ταιζατε??? Ευχαριστώ 

20210830_152243.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να συμπληρώσω ότι έφτιαξα μια  τροφή την οποία συνταγή την πήρα από τον Μαρινο και την δίνω μία ημέρα πριν την αλλαγή νερού . Παιδιά μήπως είναι υπερβολή????????? 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
Link to comment
Share on other sites

Και για θύμισε μας ποιες κιχλίδες έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σε θέλω καρδιά μουουουου? μισό Μαρινο γιατί με τα ονόματα έχω θέμα. 

Ανεβάζω φωτο

Link to comment
Share on other sites

Και ένα γατόψαρο 

20210830_153715.jpg

20210830_153719.jpg

20210830_153730.jpg

20210830_153753.jpg

20210830_153730.jpg

20210830_153742.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν είναι καθόλου σωστή η σύνθεση σου άλλα καταλαβαίνω ότι έχεις δεθεί μαζί τους . 

Τάιζε απο λίγο δυο φόρες την ημέρα (κάθε μέρα και διαφορετική ) απο τις τροφές που έχεις και σωστά την τροφή της συνταγής μια μέρα πριν την αλλαγή του νερού .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρινο ναι όντως έχω δεθεί αλλά δεν ξέρω αν θα βοηθήσει καθόλου το καινούργιο ενυδρείο 250 λίτρα και με άλλα ψαράκια που θα βάλω. Το ερώτημα είναι μπορώ να το σώσω μετά? Και αν  ναι τι ψαράκια να βάλω μαζί με αυτά?  Έκανα το εξής και εμπιστευτικά των pet shopα  και τώρα τρεχάτε ποδαράκια 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνεις που όλα μου φαίνονται υβρίδια .... δεν μπορώ να σου πω και αν είναι αρσενικά ή θηλυκά . Αν θέλεις να τα κρατήσεις και να μην έχεις παραπέρα προβλήματα με υβριδισμούς στα 250 λίτρα μαζί με αυτά βάλε μόνο αρσενικές μερικές aulonacara  διαφορετικών χρωματισμών .

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρινο 

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάς μια φορά την εβδομάδα να τα αφήνεις 24 ώρες νηστικά κ το πρωτο γευμα μετά να είναι η τροφή τους μουλιασμένη σε garlic guard της seachem. 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...