Jump to content

Επιλογή ενυδρείου ?


Recommended Posts

Γεια σας !!!

 

Είμαι μεταξύ δύο ενυδρείων

 

https://www.skroutz.gr/s/17753345/HS-Aqua-Full-Glass-100X40X40cm-160lt-Διάφανο.html

 

https://www.skroutz.gr/s/25211226/Sun-Sun-HFC-900l-90x45x45cm-180lt-Διάφανο.html

 

Το ένα Ολλανδικό και το αλλο Κινεζικο. Πιο είναι πιο ποιοτικό από τα δύο . Πιο θα αντέξει περισσότερο καιρό για γλυκό νερό ? Είναι η πρωτη μου αγορά και θέλω να κρατήσει μερικά χρόνια. Εάν κάποιος έχει κάποιο από τα δύο εάν μπορεί , ας δώσει μια γνώμη !! 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο λογικά γιατί βλέπω έχει και κόντρες στο πανό μέρος. Ανέμενε για τους πιο έμπειρους 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Όπως είπε και ο φιλος μας ο @Taxiarchis , το πρωτο είναι καλύτερο επιδή έχει και σιλικόνη στις γωνίες και είναι και ποιό ενισχυμένο . Αναμένουμε βέβαια και απο τους πιο έμπειρους.Ελπίζω να βοήθησα !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ανάμεσα στα δυο ασφαλώς το πρώτο . Απλά στην θέση σου θα έπαιρνα και μια προσφορά απο τον @nidal    δες εδώ . Ίσως σου δώσει καλύτερη τιμή και η κατασκευή θα είναι σίγουρα safe.

 

nidalrezeq@gmail.com

Έγινε επεξεργασία - marinos
  • Like 2
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικά είναι καλύτερο το sun sun.. δεν έχει τις ενοχλητικές κόντρες, έχει διάφανη σιλικόνη και έχει καλύτερη διαύγεια εξού και πιο ακριβό

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος mik7 έγραψε:

Ποιοτικά είναι καλύτερο το sun sun.. δεν έχει τις ενοχλητικές κόντρες, έχει διάφανη σιλικόνη και έχει καλύτερη διαύγεια εξού και πιο ακριβό

Θα συμπληρώσω οτι είναι με 10mm τζάμι ενώ το πρώτο με 6mm που το κάνει πολύ πιο γερό και ας μην έχει κόντρες.

Έγινε επεξεργασία - tkalamat
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Καλησπέρα ο @nidal μου έχει επισκευάσει ένα παλιό ενυδρείο με καινούργιες σιλικόνες φυσικά σύν αλλαγή ένα τζαμί, τέλεια δουλειά...τα χρήματα φυσιολογικά, τόν συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

 

Έγινε επεξεργασία - Greg multi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...