Jump to content

Διαφορά θερμαντηρων eheim


Recommended Posts

Ποια είναι η διαφορά μεταξύ των θερμαντηρων της εταιρείας eheim ο θερμαντήρας eheim jager vs eheim thermo control 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαφορά , νομίζω ότι είναι ο ίδιος θερμαντήρας O eheim thermocontrol e είναι διαφορετικός όπως και ο EHEIM thermopreset .

thermopreset.jpgEHEIM thermopreset thermocontrol.jpgEheim Thermocontrolthermocontrol-e.jpgeheim thermocontrol e

Link to comment
Share on other sites

Η Διαφορά νομίζω είναι ότι ο δεύτερος μπορεί και να σπάσει το γυαλί όταν κάνεις αλλαγές νερού και δεν τον κλείσεις. Ο τρίτος δεν σπάει κλείνει αυτόματα όταν πέσει η θερμοκρασία η αν ανέβει η  θερμοκρασία και γενικά είναι πιο ενισχυμένος όσο αφορά το γυαλί και εσωτερικά τα σύρματα. Αλλά καλύτερα άκου τον Μαρινο γιατί μπορεί όντως να μην έχουν διαφορά για να πουλάνε οι εταιρείες. 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτοι που γραφουν απο εξω Jaeger ειναι η παλια εκδοση, απλα υπαρχουν στα καταστηματα μεχρι να φυγουν. Οι τρεχοντες θερμαντηρες της Eheim, συμφωνα με την σελιδα τους ειναι οι παρακατω.

image.thumb.png.274418b87ebe36511e95284701631fd9.png
Και γιατι να μην παρεις εναν πλαστικο και να μην σπασει ξανα το γυαλι ποτε;

images.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος aspmos έγραψε:

Νομιζω οτι αυτοι που γραφουν απο εξω Jaeger ειναι η παλια εκδοση, απλα υπαρχουν στα καταστηματα μεχρι να φυγουν. Οι τρεχοντες θερμαντηρες της Eheim, συμφωνα με την σελιδα τους ειναι οι παρακατω.

image.thumb.png.274418b87ebe36511e95284701631fd9.png
Και γιατι να μην παρεις εναν πλαστικο και να μην σπασει ξανα το γυαλι ποτε;

images.jpg

Πιος σου είπε ότι δεν σπάνε φίλε μου όταν μένουν έξω από το νερό τότε σπάνε η καίγονται. Και όσο αφορά για τι πλαστικό η το γυαλί και από τιτάνιο θερμοστάτες φυσικά και το γυαλί είναι καλύτερα σε ποιότητα για το ενυδρείο. Ανέμενε για τους πιο έμπειρους 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

Πιος σου είπε ότι δεν σπάνε φίλε μου όταν μένουν έξω από το νερό τότε σπάνε η καίγονται. Και όσο αφορά για τι πλαστικό η το γυαλί και από τιτάνιο θερμοστάτες φυσικά και το γυαλί είναι καλύτερα σε ποιότητα για το ενυδρείο. Ανέμενε για τους πιο έμπειρους 


Στην προτερη ενασχοληση μου με τα ενυδρεια μου ειχε συμβει να ραγισει το γυαλι σε θερμαντηρα Eheim, επειδη μαλλον εγω εκανα βλακεια και αλλαξα αποτομα την θερμοκρασια του νερου, τον χτυπησα καπου δεν ξερω.
Ο πλαστικος αυτο δεν μπορει να το παθει.
Δες εδω βιντεο που τον βαρανε με σφυρι και δεν παθαινει τιποτα.
Μηπως μπορεις να μου βρεις μια φωτογραφια απο καποιον σπασμενο πλαστικο;
Για το νεο ενυδρειο μου πηρα πλαστικο γιατι μου αρεσει ο τροπος που ρυθμιζεις θερμοκρασια, λειτουργει και σαν θερμομετρο, ειναι πολυ λεπτος και μαυρος οποτε κρυβεται ευκολα.
 



 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος aspmos έγραψε:


Στην προτερη ενασχοληση μου με τα ενυδρεια μου ειχε συμβει να ραγισει το γυαλι σε θερμαντηρα Eheim, επειδη μαλλον εγω εκανα βλακεια και αλλαξα αποτομα την θερμοκρασια του νερου, τον χτυπησα καπου δεν ξερω.
Ο πλαστικος αυτο δεν μπορει να το παθει.
Δες εδω βιντεο που τον βαρανε με σφυρι και δεν παθαινει τιποτα.
Μηπως μπορεις να μου βρεις μια φωτογραφια απο καποιον σπασμενο πλαστικο;
Για το νεο ενυδρειο μου πηρα πλαστικο γιατι μου αρεσει ο τροπος που ρυθμιζεις θερμοκρασια, λειτουργει και σαν θερμομετρο, ειναι πολυ λεπτος και μαυρος οποτε κρυβεται ευκολα.
 



 

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Αυτό που θέλω πω είναι ότι σκάνε με διαφορά των τρίτο θερμοστάτη δεν θα το κάνει γιατί κλίνει αυτόματα. Τώρα εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω από θερμοστάτη  τιτάνιο  τι μπορεί να πάθει εν λειτουργία έξω από το νερό 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...