Jump to content

Καλησπερα!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους εχθές μου έκαναν δώρο έναν μονομαχο για το ενυδρείο μου και παρατηρώ ότι είναι αρκετά ανήσυχος δηλαδή πηγαίνει όλη την ώρα περα δώθε χωρίς να ηρεμεί. Εχω βάλει αφίσα(σε περίπτωση που αντανακλά ο εαυτός του στο τζαμί) αλλά και πάλι το ψαράκι μου από χθες είναι αρκετά ανήσυχο

Τι μπορώ να κάνω? 

Link to comment
Share on other sites

Δώστου λίγο χρόνο να προσαρμοστεί και να εξερευνήσει το χώρο.

Γράψε καμιά πληροφορία για το ενυδρείο. Πόσο καιρό το έχεις. Φίλτρο? Συγκάτοικοι?:)

Link to comment
Share on other sites

Δώστου λίγο χρόνο να προσαρμοστεί και να εξερευνήσει το χώρο.
Γράψε καμιά πληροφορία για το ενυδρείο. Πόσο καιρό το έχεις. Φίλτρο? Συγκάτοικοι?[emoji4]
Επίσης σε αυτό τι φωτισμό έχεις;;
Γενικά γράψε όσο πιο πολλά στοιχεία μπορείς σε τι χώρο είναι, τι φίλτρο έχει, τι φωτιστικό, μετρήσεις κλπ κλπ

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

Επίσης σε αυτό τι φωτισμό έχεις;;
Γενικά γράψε όσο πιο πολλά στοιχεία μπορείς σε τι χώρο είναι, τι φίλτρο έχει, τι φωτιστικό, μετρήσεις κλπ κλπ

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ενυδρείο το έχω έναν χρόνο σίγουρα 15 λίτρα περιπου  με ένα φίλτρο HBL-501 Hang on φίλτρο πετρουλες κάτω, 2 φυτά το ένα Anubia το άλλο δεν θυμάμαι το όνομα του?, συγκατικους δεν έχει ακόμη, και έχω μια λάμπα γραφείου 9W

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο το έχω έναν χρόνο σίγουρα 15 λίτρα περιπου  με ένα φίλτρο HBL-501 Hang on φίλτρο πετρουλες κάτω, 2 φυτά το ένα Anubia το άλλο δεν θυμάμαι το όνομα του[emoji28], συγκατικους δεν έχει ακόμη, και έχω μια λάμπα γραφείου 9W
Έχεις κάνει μετρήσεις στο νερό σου; Αλλαγές νερού κάνεις;; Αν και κάθε πότε; Πώς μεταχειρίζεσαι το νερό πριν το ρίξεις μέσα;; Βακτήρια;;

Είναι πολλές οι ερωτήσεις αλλά πρέπει να δούμε τι γίνεται για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε!

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος panos nts έγραψε:

Έχεις κάνει μετρήσεις στο νερό σου; Αλλαγές νερού κάνεις;; Αν και κάθε πότε; Πώς μεταχειρίζεσαι το νερό πριν το ρίξεις μέσα;; Βακτήρια;;

Είναι πολλές οι ερωτήσεις αλλά πρέπει να δούμε τι γίνεται για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε!

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μετρήσεις στο νερό όχι δεν έχω κάνει ακόμη γιατί μόλις σήμερα το εστησα ξανά αλλαγές νερου δεν έχω προλαβει ακόμη να κανω. Ρίχνω αντίχλώριο και περιμένω 1 ώρα πάντα, Βακτήρια εριξα εχθές φυσικά 

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να γίνουν τεστ για αμμωνία νιτρώδη και νιτρικά για να μπορέσεις να καταλάβεις τι πάει λάθος

Το ενυδρείο το είχες ένα χρόνο να δουλεύει χωρίς κατοίκους?

όταν λες το έστησες ξανά?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...