Jump to content

Καλησπέρα παιδιά!


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα πρόβλημα και το συγκεκριμένο site φαινοταν το πιο αναλυτικό απ όλα όσα είδα.. Έχω ένα νέου τύπου ενυδρείο με 2 μαύρα χρυσόψαρα διαφορετικών ηλικιών και το μικρό μου σήμερα που πήγα να τα ταΐσω δεν ανέβηκε στην επιφάνεια όπως κάνει κάθε πρωί.. Έψαξα να το βρω Και ήταν στον πάτο του ενυδρείου,το σωματακι του σε καμπυλωτη μορφή και ίσα ίσα ενέπνεε.. μετά σταμάτησε και πανικοβληθηκα,νόμιζα ότι είχε πεθάνει.. το εβγαλα απ το ενυδρείο το έβαλα σε ένα άλλο δοχείο με νερό και δεν κουνιόταν πάρα μόνο όταν το ακουμπούσα εγώ.. φαίνεται ότι πεθαίνει.. Μπορώ να κάνω κάτι για να το βοηθήσω?Έκανα αλλαγή νερού και αλλαγή φίλτρου έβαλα ένα υγρό που μου έδωσαν απ το πετ σοπ Αλλά τίποτα..απ τις 8 το πρωί είναι έτσι...Τι μπορώ να κάνω κα μην πεθάνει το μικρό μου?

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο μου είναι αυτό.. Το μεγάλο είναι οκ παρόλα αυτά Αλλά το μικρό είναι πλάγια αριστερά απ το άσπρο φυτό...Τι μπορώ να κάνω?Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο γιατί οι φωτο είναι μεγάλες υπάρχει τρόπος να τις ανεβάσω κάπως?Αν μπορείτε να με βοηθήσετε...Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

 

Για τις φωτο, αν τραβας με κινητο, υπάρχουν διαφορά app που κάνουν σμίκρυνση για να μειωθεί το μέγεθος τους.

Εγώ χρησιμοποιώ το "Photo & picture resizer". 

 

Γράψε μας και μερικά πράγματα παραπάνω για όγκο ενυδρείου, φίλτρο και ρουτίνες γενικότερα.

 

Χωρίς όμως να θέλω να σε απογοητεύσω, τα όσα μέχρι τώρα μας έχεις γράψει, δεν ακούγονται πολύ ευοιωνα. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ για την βοήθεια..Είμαι πολύ στεναχωρημένη.. Το ενυδρείο είναι 60 λίτρα γλυκό νερό και δεν το έχω πολύ καιρό περίπου 4 μήνες.. Αλλά φίλτρο ήδη 2 φορές έλεγξε και στο πετ σοπ το νερό με τον υπάλληλο πριν βάλω τα ψάρια μέσα.. Το μωρο και το μεγάλο τα πήρα μαζί.. Δεν ξερω τι να κάνω...Να το πάρω αύριο στον κτηνίατρο?

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Sugar1402 έγραψε:

Σε ευχαριστω πολύ για την βοήθεια..Είμαι πολύ στεναχωρημένη.. Το ενυδρείο είναι 60 λίτρα γλυκό νερό και δεν το έχω πολύ καιρό περίπου 4 μήνες.. Αλλά φίλτρο ήδη 2 φορές έλεγξε και στο πετ σοπ το νερό με τον υπάλληλο πριν βάλω τα ψάρια μέσα.. Το μωρο και το μεγάλο τα πήρα μαζί.. Δεν ξερω τι να κάνω...Να το πάρω αύριο στον κτηνίατρο?

Ναι πήγαινε στο κτηνιατρο .

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Sugar1402 έγραψε:

Σε ευχαριστω πολύ για την βοήθεια..Είμαι πολύ στεναχωρημένη.. Το ενυδρείο είναι 60 λίτρα γλυκό νερό και δεν το έχω πολύ καιρό περίπου 4 μήνες.. Αλλά φίλτρο ήδη 2 φορές έλεγξε και στο πετ σοπ το νερό με τον υπάλληλο πριν βάλω τα ψάρια μέσα.. Το μωρο και το μεγάλο τα πήρα μαζί.. Δεν ξερω τι να κάνω...Να το πάρω αύριο στον κτηνίατρο? Καλημέρα και καλώς ήρθες. Το ενυδρείο εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ λιγότερο από 60 λίτρα

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Διάβασε και τα παραπάνω άρθρα για να πάρεις μια ιδέα για τα ψάρια αυτά. Δυστυχώς από το κατάστημα δε σε ενημέρωσαν σωστά για τις απαιτήσεις των ψαριών αυτών. Το ψάρι σου δυστυχώς δεν το βλέπω να επιβιώνει. Επίσης δε βλέπω από τις εικόνες να έχεις κάποιο φίλτρο. Τέλος, για μένα πρέπει να βγουν τα διακοσμητικά μήπως ανοίξει λίγο ο χώρος σου.

 

Έγινε επεξεργασία - killerknight
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...