Jump to content

Ζευγάρωμα κιχλιδων


Taxiarchis

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ακόμα καλά καλά δεν έχει περάσει 1 μήνας που γέννησε και  ζευγαρώνουν πάλι . Αυτό θα γίνεται συνεχώς? Δηλαδή κάθε μήνα θα ζευγαρώνουν?

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια θηλυκιά ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάπου τόσο ξεκουράζονται τα θηλυκά. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

Με την ίδια θηλυκιά ;

Καλημέρα  Μαρινο ναι με το ίδιο θηλυκό 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Ναι, κάπου τόσο ξεκουράζονται τα θηλυκά. 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να σηκώσει το ενυδρείο και άλλες γέννες. Θέλω να πω ότι ήδη είναι 17 ψαράκια με τα μικρά απο πριν. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

Καλημέρα  Μαρινο ναι με το ίδιο θηλυκό 

Καλησπέρα Ταξιάρχη . 

Συνήθως τόσο ξεκουράζονται τα θηλυκά , απλά αν ήταν 3 ίσως να μεγάλωνε λίγο ακόμα ο χρόνος . Αν δεν θέλεις να γεμίσεις μην κάνεις απλά τίποτα . Συνήθως επιβιώνουν ένα με δυο .

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος marinos έγραψε:

Καλησπέρα Ταξιάρχη . 

Συνήθως τόσο ξεκουράζονται τα θηλυκά , απλά αν ήταν 3 ίσως να μεγάλωνε λίγο ακόμα ο χρόνος . Αν δεν θέλεις να γεμίσεις μην κάνεις απλά τίποτα . Συνήθως επιβιώνουν ένα με δυο .

Σας ευχαριστώ για της απάντησης. 

Το ερώτημα είναι μέχρι πόσα ψαράκια στο σύνολο μπορεί να σηκώσει το ενυδρείο? Ααα να ενημερώσω Μαρινο ότι έβγαλα το 207 φίλτρο και πήρα το 307 .Ξέρω δεν χρειάζονταν αλλά έτσι για να είμαι ασφαλείς ??

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

Σας ευχαριστώ για της απάντησης. 

Το ερώτημα είναι μέχρι πόσα ψαράκια στο σύνολο μπορεί να σηκώσει το ενυδρείο? Ααα να ενημερώσω Μαρινο ότι έβγαλα το 207 φίλτρο και πήρα το 307 .Ξέρω δεν χρειάζονταν αλλά έτσι για να είμαι ασφαλείς ??

Καλά έκανες .

Αν έχεις και τα δύο καλό είναι να τα βάλεις να δουλεύουν μαζί ( βγάλε το εσωτερικό) γιατί αρχίζεις και έχεις υπερπληθυσμό από τα ψαράκια .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος marinos έγραψε:

Καλά έκανες .

Αν έχεις και τα δύο καλό είναι να τα βάλεις να δουλεύουν μαζί ( βγάλε το εσωτερικό) γιατί αρχίζεις και έχεις υπερπληθυσμό από τα ψαράκια .

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν έχει χώρο το ενυδρείο για δεύτερο εξωτερικό φίλτρο. Μπορούμε να κάνουμε πατέντα να βάλω το 207 μαζί με το 307 στα ίδια λάστιχα? Με καταλαβαίνεις? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν έχει χώρο το ενυδρείο για δεύτερο εξωτερικό φίλτρο. Μπορούμε να κάνουμε πατέντα να βάλω το 207 μαζί με το 307 στα ίδια λάστιχα? Με καταλαβαίνεις? 

Από ότι ξέρω όχι .

Link to comment
Share on other sites

Άρχιζε να χαρίζεις ή να τα δίνει στο μαγαζί που πηγαίνεις...αυτά είναι 'καλά προβλήματα'!

Link to comment
Share on other sites

πριν 53 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Άρχιζε να χαρίζεις ή να τα δίνει στο μαγαζί που πηγαίνεις...αυτά είναι 'καλά προβλήματα'!

Καλημέρα Jim ναι μάλλον θα τα δώσω όλα τα mpuna στο μαγαζί και θα πάρω μόνο aulonocara αρσενικά.  Να τα χαρίσω κάπου δεν έχω 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ έχω κάνει λάθος από την αρχή με τα ψαράκια και τώρα τρεχάτε ποδαράκια. Και το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω εδώ κάποιον να ασχολείται με το χόμπι να πάμε μαζί στο petshop να πάρω τα σωστά ψαράκια από την αρχή. Εντάξει έχω διαβάσει αρκετά για Αφρικάνικα αλλά δεν μπορώ να τα μάθω σωστά όλα από την αρχή ?

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω οι ενυδρειακοί σύλλογοι εκεί κάνουν τουλάχισον μιά φορά τον μήνα συναντήσεις και auctions.Είμαι σίγουρος ότι μπορείς να βρείς να τα δώσεις

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι ο σύλλογος αυτός είναι απο το 1929!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

https://www.akvarieklubb.no

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο event 2 Δεκεμβρίου:

 

 

Medlemsmøte - juleavslutning med reker
Torsdag 2. desember 2021 kl. 18:30-22:30
Sted: Oppsal Samfunnshus, Vetlandsveien 99

Vi inviterer til medlemsmøte i Oslo Akvarieklubb. Vel møtt!

På desembermøtet har vi vår vanlige juleavslutning hvor vi serverer reker og loff + drikke til alle medlemmer.
Gratis inngang for alle medlemmer.

Er du ikke medlem, kan du komme inn gratis på ett møte for å se om det er noe for deg; videre møter for ikke-medlemmer koster 100,- pr. møte.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Σκέψου ότι ο σύλλογος αυτός είναι απο το 1929!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

https://www.akvarieklubb.no

Πλάκα κάνεις ? είμαι 10 χρόνια πρώτη φορά τα βλέπω ? έλα ρε Jim  ευχαριστώ θα το ψάξω 

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου είπα έχω τις διασυνδέσεις....

Θα τους πώ να σε προσέξουν, αλλά φαντάζομαι το ξερεις ήδη να είσαι προετοιμασμένος για πολύ αλκοόλ....????

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μη πιεις πολυ κ ρίξεις κανά πιρανχας μες το ενυδρείο... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Κοίτα μη πιεις πολυ κ ρίξεις κανά πιρανχας μες το ενυδρείο... 

Λες από την σούρα να τα περάσω για tetra τα piranhas ???

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...