Jump to content

Recommended Posts

Καλησπέρα . Ήθελα να ρωτήσω έχω ένα ενυδρείο 60 λίτρων και έχω 2 χρυσόψαρα common goldfish και 3 ανουμπιες , αλλά και πάλι είναι άδειο . Τι να βάλω για να είναι ποιο φυσικό αλλά και ταυτόχρονα να έχουν χώρο τα ψάρια να κολυμπάνε με την άνεση τους ; Εγώ σκεφτομουν καμία ρίζα ή φυτά για να δώσει ύψος . Εάν γίνετε και όχι πολύ ακριβά επειδή έχω περιορισμένο μπάτζετ. Ευχαριστώ πολύ 

IMG_20211222_221008.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αρχικά διαβασε το προφίλ για τα ψάρια που σου έβαλαν παραπάνω, θα δεις ότι είναι πολύ λίγα τα λίτρα σου για τα συγκεκριμένα. 

Το να το κάνεις πιο φυσικό είναι το μόνο εύκολο..πέτρες και ξύλα που μπορείς να βρεις στην φύση 

Θα επανέλθω 

  • Agree 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2021 at 10:12 ΜΜ, το μέλος Panos_nest έγραψε:

Καλησπέρα . Ήθελα να ρωτήσω έχω ένα ενυδρείο 60 λίτρων και έχω 2 χρυσόψαρα common goldfish και 3 ανουμπιες , αλλά και πάλι είναι άδειο . Τι να βάλω για να είναι ποιο φυσικό αλλά και ταυτόχρονα να έχουν χώρο τα ψάρια να κολυμπάνε με την άνεση τους ; Εγώ σκεφτομουν καμία ρίζα ή φυτά για να δώσει ύψος . Εάν γίνετε και όχι πολύ ακριβά επειδή έχω περιορισμένο μπάτζετ. Ευχαριστώ πολύ 

Με το φίλτρο τι θα γινει; Δεν γινεται να κρατας χρυσοψαρα με αυτο το μικρουλι....

Και δεν ειναι θεμα ροης, αλλά χωρητικότητας... Τα ψαρια κολυμπουν στην επιφανεια.... δεν σου θυμιζει κατι αυτο απο τα προηγουμενα;

Αμμωνία μέτρησες;

Η διακόσμηση μπορει να περιμένει. Φτιαξε τα απαραίτητα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Και αν αυτη τη φορά θα καταφέρουν να επιβιώσουν, σκεψου με τι λεφτά θα πάρεις ενα τριπλάσιο  σε λίτρα ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...