Jump to content

ΕΠΙΘΥΜΙΑ


oceanic

Recommended Posts

post-4324-1181664517_thumb.jpgΚαλησπερα

Οπως θα προσεξετε και στο προφιλ μου το μεγαλο μου ενυδρειο 120lt ειναι ενα μπαχαλο! , οπως καποιοι παρατηρησαν. Οι κατοικοι του ειναι ολοι λαθος επιλογες αγνοιας και θα τους αποχωριστω σιγα σιγα( τα χαρισματα αρχισαν!!!!)oσοι πιστοι προσελθετε. Αυτο που μου καρφωθηκε στο κεφαλι :thumbdown: μετα απο διαβασμα εδω, ειναι να φτιαξω το ενυδρειο pleco only. Θα ηθελα να κρατησω μεσα και τον κοινο pleco που εχω αλλα δεν γινεται λογω τελικου μεγεθους. Οποτε θα ηθελα αν γινεται να κρατησω τα pit bull μου και να τα αυξησω???? και να προσθεσω και ενα κοπαδι οτοκυκλους????? και καποια corys??η γαριδες japonica MONO!!!!

Αυτο που θα ηθελα απο ολους εσας τους plecaτζηδες, ειναι να μου πειτε:

1oν ενυδρειο LIDO JUWEL 120(Μεγαλο υψος - πειραζει?)

2ον οι επιλογες σωστες η γιουχου??

3ον μεγιστος αριθμος ψαριων???

4ον αμμο η χαλικι?

5ον αλλες προτασεις για ψαρια εαν οι δικες μου ειναι λαθος.

Αυτα μονο :)

Ευχαριστω

Κωστας

Για οσους δεν.. το ενυδρειο ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

post-4324-1181664517_thumb.jpgΚαλησπερα

Οπως θα προσεξετε και στο προφιλ μου το μεγαλο μου ενυδρειο 120lt ειναι ενα μπαχαλο! , οπως καποιοι παρατηρησαν. Οι κατοικοι του ειναι ολοι λαθος επιλογες αγνοιας και θα τους αποχωριστω σιγα σιγα( τα χαρισματα αρχισαν!!!!)oσοι πιστοι προσελθετε. Αυτο που μου καρφωθηκε στο κεφαλι :thumbdown: μετα απο διαβασμα εδω, ειναι να φτιαξω το ενυδρειο pleco only. Θα ηθελα να κρατησω μεσα και τον κοινο pleco που εχω αλλα δεν γινεται λογω τελικου μεγεθους. Οποτε θα ηθελα αν γινεται να κρατησω τα pit bull μου και να τα αυξησω???? και να προσθεσω και ενα κοπαδι οτοκυκλους????? και καποια corys??η γαριδες japonica MONO!!!!

Αυτο που θα ηθελα απο ολους εσας τους plecaτζηδες, ειναι να μου πειτε:

1oν ενυδρειο LIDO JUWEL 120(Μεγαλο υψος - πειραζει?)

Το ύψος δέν μας ενδιαφέρει.Ποιές είναι όμως οι διαστάσεις του ενυδρείου?

2ον οι επιλογες σωστες η γιουχου??

Εξαρτάτε από το τί θα μπεί τελικά.Μιά ομάδα από Parotocinclus + ένα γκρούπ corydoras είναι καλή ιδέα.

3ον μεγιστος αριθμος ψαριων???

Πόσους Parotocinclus έχεις αυτήν τη στιγμή?

4ον αμμο η χαλικι?

Εγώ είμαι φανατικός οπαδός της άμμου!

5ον αλλες προτασεις για ψαρια εαν οι δικες μου ειναι λαθος.

Γράψε αναλητικά διαστάσεις-ψάρια-φίλτρανση και έχω αρκετές ιδέες!!!

Αυτα μονο :)

Ευχαριστω

Κωστας

Για οσους δεν.. το ενυδρειο ειναι αυτο

Άντε με το καλό!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό!!!! :thumbdown:

Λοιπον master το ενυδρειο ειναι 61χ41χ58 αυτοhttp://www.juwel-aquarium.de/de/lido437.htm

Τα pitbullακια ειναι 5

Υπαρχει και ο common pleco o οποιος θα φυγει καποια στιγμη λογω μεγεθους με πονο ψυχης.

Η φιλτρανση ειναι το απλο φιλτρο της juwel με μπλε και πρασινα σφουγγαρια,ανθρακα,υαλοβαμβακα και εχω προσθεσει και λιγο μακαρονι μεσα σε καλτσα.Κυκλοφορητης 600lt/h, σκαλα HAGEN CO2 ,αυτα. Aπο φυτα δεν νομιζω να αλλαξω κατι αλλα ο βυθος θα ανακαταναμηθει για πιο πολλες κρυπτες...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον master το ενυδρειο ειναι 61χ41χ58 αυτοhttp://www.juwel-aquarium.de/de/lido437.htm

Τα pitbullακια ειναι 5

Υπαρχει και ο common pleco o οποιος θα φυγει καποια στιγμη λογω μεγεθους με πονο ψυχης.

Η φιλτρανση ειναι το απλο φιλτρο της juwel με μπλε και πρασινα σφουγγαρια,ανθρακα,υαλοβαμβακα και εχω προσθεσει και λιγο μακαρονι μεσα σε καλτσα.Κυκλοφορητης 600lt/h, σκαλα HAGEN CO2 ,αυτα. Aπο φυτα δεν νομιζω να αλλαξω κατι αλλα ο βυθος θα ανακαταναμηθει για πιο πολλες κρυπτες...

για σου φιλε!λοιπον.υπαρχουν αρκετα ειδη που μπορουν να μπουν χωρις προβλημα στα λιτρα σου αμα θελησεις αλλα θα ηταν μια καλη ιδεα να μας πεις της μετροισης σου πρωτα.σου συστυνω να βαλεις και περισσοτερο ξυλο στο ενυδρειο.αμα δεν θες το ξυλο σου να βγαλει μια ουσια που λεγετε τανινη η οποια ειναι εντελως ακακη (το μονο που κανει ειναι να καφετιζη το ενρο)γεμισε εναν κουβα με βραστο νερο και βαλτο μεσα,καθαρισε το απο βρωμιες και μετα απο 30-45 λεπτα εισαι καλα.τα ειδει που μπορουν να μπουν aneta με τα πιτ μπουλ σου ειναι: L-66

L-72

L-134

L-144

L-105

αυτα τα ψαρια εχουν τις ιδιες ανγκες με τα πιτ μπουλ σου αν και μεγαλυτερα,βαλε 3 απο τα παρακατο της προτιμησης σου για να μην εχεις προβληματα υπερπληθησμου η βαλε αλλα 3 πιτ μπουλ,στο χερι σου ειναι :wootwoot: Υ.Γ μαερικα απο τα ειδη που ανεφερα ειναι καπως ακριβουτσικα.....και μην ξεχασεις να βαλεις και ξυλο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...