Jump to content

Mauritius honeymoon


Recommended Posts

Koντευει ενας χρονος απο τοτε που παντρευτηκα και ενας χρονος επισης απο την επισκεψη μου στο μαγικο νησι του Μαυρικιου. :thumbdown:

Τα παντα ητα ονειρεμενα αλλα οπως καταλαβενετε αυτο που με εξιταρισε περισοτερο απολα ηταν η μαγεια του βυθου.Ποιανου βυθου δηλαδη που το νερο ηταν μεχρι τη μεση στην παραλια και καθε βραχος ηταν και μια μικρη reef κοινωνια.

Παρακατω θα δειτε καποιες φωτογραφιες απο glassbottom boat οι οποιες δεν ειναι και τελειες αλλα δειχνουν το μεγελειο ολων οσων ειδα.Δυστυχως ομως οι καλες φοτο τραβηχτηκαν με υποβρυχια μηχανη η οποια ειχε φιλμ και δεν μπορω να σας τις κατεβασω.

Τεραστια ανεμωνη η οποια με χωραγε ανετα ολοκληρο μεσα.Αν τις κανετε ενα zoom και δειτε τους clown θα καταλαβετε... :)

post-258-1181665420_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες οι foto σου φίλε μου...

Φαντάζομαι πόσο πολύ αδικούνται απο την φωτογραφία. Απο κοντά θα είναι...

Λες να πάω και εγώ εκεί το μήνα του μέλιτος???

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν το κοραλι με το οποιο επαθα πραγματικη πλακα. Ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ και εμοιαζε με τριανταφυλλο γιαυτο και ο τυπος με τη βαρκα μου το ελεγε rose coral.

Link to comment
Share on other sites

Απίθανα μέρη!!!

Το όνειρο του κάθε reefά.

Δυστυχώς ο δικός μου μήνας του μέλιτος, πέρασε ανεπιστρεπτί.

Δεν έχω παράπονο όμως. Πέρασα φανταστικά με την καλή μου, στη Σαλαμίνα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν το κοραλι με το οποιο επαθα πραγματικη πλακα. Ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ και εμοιαζε με τριανταφυλλο γιαυτο και ο τυπος με τη βαρκα μου το ελεγε rose coral.

post-258-1181668947_thumb.jpg

μετα απαυτη τη βολτα ακολουθησαν αρκετες ωρες snorkeling οπου εκει ηταν πραγματικα ολη η μαγεια και απο κοραλια και απο ψαρια και τραβηχτηκαν και οι περισοτερες φοτο.Την επομενη μερα ζησαμε αλλη μια μαγευτικη εμπειρια με το under sea walk με ενα σκαφανδρο στα 4 μετρα.Με λιγο ψωμι στο χερι και εκατονταδες ψαρια ενοιωθες να σου τσιμπολογανε ολο το χερι.

post-258-1181668854_thumb.jpg

Ηταν πραγματικα μαγικο να βλεπεις στη φυση οτι μεχρι τωρα εβλεπες μεσα σε ενα ενυδρειο.Μια σκηνη με την οποια εντυπωσια στηκα περισοτερο ητα μια μεγαλη ακροπορα στην οποια ζουσε ενα ζευγαρι damsel και μεσα απο τα κλαδακια της εβγαιναν εκατονταδες μικρα τα οποια προστατευαν και οποτε πλησιαζα εμπαιναν μπροστα. και ολα αυτα μπροστα στο ξενοδοχειο στα 10 μετρα απο την ακτη.Και καταλαβαινετε πως ολα αυτα εχου αποθανατιστει.

Αααααχ ... Μαυρικιος :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Απίθανα μέρη!!!

Το όνειρο του κάθε reefά.

Δυστυχώς ο δικός μου μήνας του μέλιτος, πέρασε ανεπιστρεπτί.

Δεν έχω παράπονο όμως. Πέρασα φανταστικά με την καλή μου, στη Σαλαμίνα.

Φιλε Νικο ποτε δεν ειναι αργα.Ειναι εμπειριες μιας ζωης που αξιζει να πεις φετος δεν παω διακοπες για να παω του χρονου fiji πχ.

Και πως λιγουρευομουν να παρω απο ενα κομματακι...

post-258-1181670571_thumb.jpg post-258-1181670677_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λόγια να πω... Η ομορφια ειναι απιστευτη!! Ειδικα στις φωτογραφιες με το βραχο στο χερι με το ποριτη, και η αλλη με την ακροπορα στο χερι ειναι....ολα τα λεφτα!! Θελω και εγω!! :thumbdown:

Μπραβο βρε φιλε, σε ευχαρισουμε πολυ για τις απιστευτες φωτογραφιες και σου ευχομαι στο ενυδρειο σου να εχεις τετοιες δοξες!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσα θα γυρναγα με 8 βαλιτσες κοραλια και ψαρια.Πιστεψτε με οτι οι φωτογραφιες δεν δειχνουν τιποτα.Εχω βγαλει και ενα brain το οποιο κραταγα στο χερι αλλα ειναι με την υποβρυχια.

Το μονο που καταφερα να παρω ειναι 3-4 κιλα βραχο ο οποιος τωρα ειναι στο ενυδρειο μου...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που καταφερα να παρω ειναι 3-4 κιλα βραχο ο οποιος τωρα ειναι στο ενυδρειο μου...

:thumbdown::):);)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...