Jump to content

Χειμερια ναρκη


Recommended Posts

Παιδια η χελωνιτσα μου εχει τρεις μερες κοιμαται αλλα μεσα στο νερο εχει πεσει στη χειμερια ναρκη ? Ειχα ακουσει ομως οτι πρεπει να βγει απο το νερο για να γινει αυτο ισχυει ?? ( την εχω εδω και 3 μηνες ) σας την δειχνω σε μια φωτο 

0F5EC4CB-6250-4125-B1B2-B528753C7E39.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Turtleeee έγραψε:

Παιδια η χελωνιτσα μου εχει τρεις μερες κοιμαται αλλα μεσα στο νερο εχει πεσει στη χειμερια ναρκη ? Ειχα ακουσει ομως οτι πρεπει να βγει απο το νερο για να γινει αυτο ισχυει ?? ( την εχω εδω και 3 μηνες ) σας την δειχνω σε μια φωτο 

0F5EC4CB-6250-4125-B1B2-B528753C7E39.jpeg

 

Screenshot_20220112_155717.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος Turtleeee έγραψε:

Παιδια η χελωνιτσα μου εχει τρεις μερες κοιμαται αλλα μεσα στο νερο εχει πεσει στη χειμερια ναρκη ? Ειχα ακουσει ομως οτι πρεπει να βγει απο το νερο για να γινει αυτο ισχυει ?? ( την εχω εδω και 3 μηνες ) σας την δειχνω σε μια φωτο 

0F5EC4CB-6250-4125-B1B2-B528753C7E39.jpeg

Το σπιτακι της εινια πολυ μικρο , και δεν εχει θερμανση ! 

Link to comment
Share on other sites

Ισως να έχει πέσει σε χειμερία νάρκη, πρέπει να πάρετε μια λάμπα για θέρμανση της στεριάς και θερμοστάτη για το νερό

Υπάρχει περίπτωση να μην νιώθει καλα;

Καλύτερα όμως περιμεντε να απαντησουν και οι πιο εμπειροι 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Turtleeee έγραψε:

Νομιζω οτι νιωθει καλα χθες ξυπνησε τις αλλαξα και το νερακι απλα δεν τρωει 

A Wikipedia article explained “Red-eared Sliders do not hibernate, but actually brumate; while they become less active, they do occasionally rise to the surface for food or air.” Most sliders spend the winter months in the mud at the bottoms of ponds or shallow lakes. Οποτε δεν πεφτουν σε χειμερια ναρκη 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...