Jump to content

Fluval 307 και υλικά


asgiannis

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

Έχω πάρει το fluval 307 και μέσα είχε 3 δοχεία. Τέρμα κάτω ένα σφουγγαρι, στο μεσαίο το βιολογικό υλικό και πάνω πάνω τον άνθρακα. Έβγαλα τον άνθρακα απλα δεν ξέρω αν χρειάζεται να βαλω καποιο βιολογικό υλικό κ εκεί η πρέπει να είναι άδειο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος asgiannis έγραψε:

Γεια σας παιδιά,

Έχω πάρει το fluval 307 και μέσα είχε 3 δοχεία. Τέρμα κάτω ένα σφουγγαρι, στο μεσαίο το βιολογικό υλικό και πάνω πάνω τον άνθρακα. Έβγαλα τον άνθρακα απλα δεν ξέρω αν χρειάζεται να βαλω καποιο βιολογικό υλικό κ εκεί η πρέπει να είναι άδειο.

Βγαλε τον ανθρακα και βαλε στο ραφι μεχρι να το χρειαστεις

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Βγαλε τον ανθρακα και βαλε στο ραφι μεχρι να το χρειαστεις

Ευχαριστω για την παράθεση!

1) Τον άνθρακα τον βάζουμε μόνο του όταν χρειαστεί? Δηλαδή αφαιρουμε απ το μεσαιο δοχείο το βιολογικό υλικό? 

2) αφου τον αφαιρέσω απ το πάνω δοχείο βαζω κ εκεί το ίδιο βιολογικό υλικό οπως στο μεσαιο η το αφήνω αδειο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος asgiannis έγραψε:

Ευχαριστω για την παράθεση!

1) Τον άνθρακα τον βάζουμε μόνο του όταν χρειαστεί? Δηλαδή αφαιρουμε απ το μεσαιο δοχείο το βιολογικό υλικό? 

2) αφου τον αφαιρέσω απ το πάνω δοχείο βαζω κ εκεί το ίδιο βιολογικό υλικό οπως στο μεσαιο η το αφήνω αδειο?

1- οταν χρειαζεται μονο και δεν βγαζουμε βιολογικο υλικο, αλλά ενα σφουγγαρι πχ ή ενυδρειακο βαμβακι.

2- βαζεις βιολογικο υλικο + ενυδρειακο βαμβακι (ή χωρις βαμβακι, μονο βιολογια)

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Στο τέρμα κάτω που λες ότι έχει το μαύρο σφουγγάρι εκεί μαζί εγώ βάζω και το βαμβάκι. Δοκίμασε το κάνει πολύ καλή δουλειά κρατάει πράμα 

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Έβγαλα τον άνθρακα απλα δεν ξέρω αν χρειάζεται να βαλω καποιο βιολογικό υλικό κ εκεί η πρέπει να είναι άδειο.

Καλησπέρα .

Εννοείται ότι το γεμίζεις με βιολογικό υλικό (κεραμικό , ελαφρόπετρα κτλ )

 

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...