Jump to content

green star polyp και tuxedo αχινος


Dimos3

Recommended Posts

Καλησπέρα, είχα δοκιμάσει παλιά να βάλω green star polyps στο ενυδρείο μαζί με αχινο tuxedo...Είχα κολλήσει ολα τα κομμάτια με κόλλα είτε σε βράχο είτε στο πίσω τζάμι αλλά πάντα παιρνούσε από πάνω τους και τα ξεκολλούσε/κατέστρεφε..Το θέμα είναι ότι ποτέ δεν έκαναν βάση πάνω σε κάποια επιφάνεια και είχαν απλά μόνο την κόλλα.Υπάρχει περίπτωση αν το gsp κάνει encrust πάνω σε ενα plug να μην το καταστρέψει ο αχινός?

Έγινε επεξεργασία - Dimos3
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά το gsp θα κάνει encrust κάποια στιγμή. Επομένως μπορείς να το βάλεις πρώτο και όταν πιάσει βάζεις και τον αχινό. Είχα και τα δυο μαζί χωρίς πρόβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος anathema έγραψε:

Φυσιολογικά το gsp θα κάνει encrust κάποια στιγμή. Επομένως μπορείς να το βάλεις πρώτο και όταν πιάσει βάζεις και τον αχινό. Είχα και τα δυο μαζί χωρίς πρόβλημα.

Έχω ήδη πάρει το κομμάτι και το έχω κολλήσει σε plug και το έχω βάλει σε γεννήστρα για να μην το περάσει ο αχινός μου από πάνω του.. Αν δεν είχες πρόβλημα τότε αυτό είναι καλό αλλά σίγουρα πρέπει να το αφήσω να κάνει encrust αυτή τη φορά 

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα σου κάνει encrust μεσα στην γεννήστρα γιατι θα εχει ησυχία. Εμένα πάντα μου κάνει σε σημείο να φοβάμαι μην πάει σε βράχο και μου πνίξει κοράλλια.  (Δεν εχω ομως αχινο)

Link to comment
Share on other sites

Διαολος !!! Πάει παντού!

Τώρα μου έχει πάει στην υπερχείλιση!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...