Jump to content

Γέννα κιχλίδες


Recommended Posts

Καλησπέρα.. σήμερα παρατήρησα ότι τα ψάρια μου γέννησαν, είναι η πρώτη φορά που έχω γέννα και θα ήθελα να ξέρω ποιες κινήσεις πρέπει να γίνουν, δεδομένου ότι αυτή τη στιγμή που διαπίστωσα ότι υπάρχει γέννα δεν έχω τίποτα σε φωλιές διαχωριστικά κλπ.

Όποιος ξέρει ας γράψει, ευχαριστώ

IMG20220204212207.jpg

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αντώνη . 

Καταρχάς η κιχλίδα σου είναι Αμερικής όποτε και την μετέφερα στην σωστή κατηγορία .

Για να πάρεις συμβουλές για αυτά που ζητάς θα πρέπει να μας δώσεις πληροφορίες για το ενυδρείο σου . 

Το είδος σου είναι το Pink Convict Cichlid .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε όσο μπορείς φωλιές με της πέτρες και άσε την φύση να κάνει την δουλειά της. Αφού δεν έχεις κάτι άλλο να προστατέψεις τα ψαράκια. Δεν είναι Αφρικής σωστά?

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο είναι κοντά στα 100 λίτρα, μέσα είναι 4 κιχλίδες, έχω μέσα 3 μεγάλες πέτρες , δυστυχώς αυτή τη στιγμή δεν έχω μικρότερες που θα μπορούσαν να λειτουργήσουν σαν φωλιές. 

1644008570686231382042624385024.jpg

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη διάβασε το προφίλ σου έδωσα παραπάνω έχει όλες τις πληροφορίες που θέλεις . Πρόκειται για τους καλύτερους και προσεκτικότερους γονείς .

Γέμισε το ενυδρείο μέχρι επάνω φτιάξε λίγο το φίλτρο σου (πες μου ποιο είναι και τι υλικά εχει μέσα) και μην σε ανησυχεί τίποτα .

Αν θέλεις να εντρυφήσεις λίγο ακόμα στο χόμπι διάβασε και τα παρακάτω . 

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...