Jump to content

Σκαλαρια


Dimitris29

Recommended Posts

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω  για τα αγγελοψαρα γιατί πολλές απόψεις είναι διαφορετικές  είναι απαραίτητο για τα ψάρια αυτά η αντίστροφη οσμοση ξέρω ότι είναι καλύτερα να υπάρχει αλλά μπορούν να ζήσουν αξιοπρεπώς και χωρίς αυτήν ? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα φρόντιζε να μην έχεις τίποτα (πέτρες κτλ) ασβεστολιθικό μέσα . Επίσης θα βοηθούσε να έκανες και χρήση τύρφης και το ενυδρείο να είχε πολλές ρίζες και ξύλα . 

Και τα φύλα cappata κάνουν καλή δουλειά .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλλήσαντα , ειδικά όταν παίρνεις σκαλαρια εμπορείου που είναι μεγαλωμένα σε τέτοιο νερό δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Ρίζες φυτά, κατλάπα φύλλα βοηθούν να μαλακώσεις το νερό. Είχα πολλά χρόνια σκαλάρια και με αναπαραγωγές χωρίς κανένα πρόβλημα με νερό βρύσης. Όμως είχα τα παραπάνω που μαλάκωναν λίγο το νερό . Αρκεί πάντα να ρωτήσεις από οπου τα πάρεις σε τι συνθήκες τα είχαν....

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2022 at 12:38 ΠΜ, το μέλος Dimitris29 έγραψε:

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω  για τα αγγελοψαρα γιατί πολλές απόψεις είναι διαφορετικές  είναι απαραίτητο για τα ψάρια αυτά η αντίστροφη οσμοση ξέρω ότι είναι καλύτερα να υπάρχει αλλά μπορούν να ζήσουν αξιοπρεπώς και χωρίς αυτήν ? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Αν δεν μιλαμε για καποιο αγριο ειδος και δεν σε ενδιαφερει η αναπαραγωγη δεν θα εχεις κανενα προβλημα σε ενα καθαρο και καλοστρωμενο ενυδρειο. ΡΗ 6,5 με 7,5 θερμοκρασια πανω απο τους 24 βαθμους. Απο εκει και περα καλο ειναι να ειναι σε κοπαδι με καλα λιτρα ενυδρειο και αρκετες καβατζες..... Την καλησπερα μου στην παρεα! :)

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Αν δεν μιλαμε για καποιο αγριο ειδος και δεν σε ενδιαφερει η αναπαραγωγη δεν θα εχεις κανενα προβλημα σε ενα καθαρο και καλοστρωμενο ενυδρειο. ΡΗ 6,5 με 7,5 θερμοκρασια πανω απο τους 24 βαθμους. Απο εκει και περα καλο ειναι να ειναι σε κοπαδι με καλα λιτρα ενυδρειο και αρκετες καβατζες..... Την καλησπερα μου στην παρεα! :)

Ώρεα σε ευχαριστώ για της απόψεις σου και εγώ αυτό πιστεύω 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος Rik έγραψε:

Αν δεν μιλαμε για καποιο αγριο ειδος και δεν σε ενδιαφερει η αναπαραγωγη δεν θα εχεις κανενα προβλημα σε ενα καθαρο και καλοστρωμενο ενυδρειο. ΡΗ 6,5 με 7,5 θερμοκρασια πανω απο τους 24 βαθμους. Απο εκει και περα καλο ειναι να ειναι σε κοπαδι με καλα λιτρα ενυδρειο και αρκετες καβατζες..... Την καλησπερα μου στην παρεα! :)

+1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...