Jump to content

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! 

 

Πριν δύο εβδομάδες πήρα ένα Apple Golden Snail στο ενυδρείο μου το οποίο έχει μέσα και ένα mystery snail.

 

Σήμερα παρατήρησα πως το ενυδρείο μου έχει γεμίσει με πολύ μικρά μικροσκοπικά μωρά σαλιγκαρακια! Μου έκανε τρομερή εντύπωση καθώς την προηγούμενη ημέρα έκανα αλλαγή νερού και δεν είδα πουθενά αυγά ή κάτι τέτοιο (ούτε τις προηγούμενες μέρες εντόπισα κάτι τέτοιο)..

 

Αυτό που μου έκανε περισσότερη εντύπωση όμως είναι πως παρατήρησα στο γυαλί του ενυδρείου πολλά αδιαφανή-λευκα σαν πολύ μικρές και λεπτές τριχουλες οι οποίες κάποιες από αυτές κουνιούνται! (Δυστυχώς δεν τα πιάνει καν η κάμερα του κινητού να σας τα δείξω, ίσα που τα βλέπεις με το μάτι) ξέρετε τι μπορεί να είναι αυτά??? 

 

Επίσης έχετε να μου δώσετε κάποια συμβουλή για την φροντίδα των μωρών?? Όσο αναφορά την τροφή κλπ? 

(Έχω μέσα στο ενυδρείο φυτά όπως anubias και επίσης βάζω που και που ταμπλέτες αλγης τις οποίες τρώνε τα σαλιγκάρια) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος Biky Mpilpili έγραψε:

Πριν δύο εβδομάδες πήρα ένα Apple Golden Snail

απο την στιγμη, που εχεις μονο ενα, δεν ειναι μωρα απο αυτο το ειδος.

πριν 19 ώρες, το μέλος Biky Mpilpili έγραψε:

στο ενυδρείο μου το οποίο έχει μέσα και ένα mystery snail.

Ιδεα δεν εχω τι ειναι... Bγαλε φωτο

πριν 19 ώρες, το μέλος Biky Mpilpili έγραψε:

Αυτό που μου έκανε περισσότερη εντύπωση όμως είναι πως παρατήρησα στο γυαλί του ενυδρείου πολλά αδιαφανή-λευκα σαν πολύ μικρές και λεπτές τριχουλες οι οποίες κάποιες από αυτές κουνιούνται!

χωρις φωτο δεν....

 

πριν 19 ώρες, το μέλος Biky Mpilpili έγραψε:

Επίσης έχετε να μου δώσετε κάποια συμβουλή για την φροντίδα των μωρών?? Όσο αναφορά την τροφή κλπ? 

Δεν χρειαζονται τιποτα, θα βρουν το φαΐ. Αν δινεις και χαπακια αλγης, μια χαρα θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...