Jump to content

AI Hydra 32 HD vs Giesemann Vervve vs Maxspec Jump blue


gregory97

Recommended Posts

Όπως λέει και ο Τίτλος είμαι ανάμεσα σε αυτά για το νέο μου reef

 

θα είναι mixed reef 

90*50*60Y

 

Σκέφτομαι είτε δυο Hydra 32hd, ή ένα Giesmann Vervve 

 

To Maxspec μπήκε στην εξίσωση επειδή το βρήκα σε καλή τιμή απλά δε μου αρέσει το πολύ έντονο μπλε που βγάζει και ήθελα να ξέρω, αν κάποιος το έχει δουλέψει να μου πει αν μπορώ να το ελαττώσω αλλά να μην χαμηλώσει η απόδοση 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ θα σου πρωτεινα, ένα 2πλο Reeffactory και εισαι super. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Καλησπέρα εγώ θα σου πρωτεινα, ένα 2πλο Reeffactory και εισαι super. 

Ωραίο και αυτό, τώρα το κοίταξα, απλά δε το βρίσκω για πούλημα… Μόνο εξωτερικό; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος gregory97 έγραψε:

Ωραίο και αυτό, τώρα το κοίταξα, απλά δε το βρίσκω για πούλημα… Μόνο εξωτερικό; 

Υπάρχει στην Ελλάδα

https://www.ifareef.com/product-category/eksoplismos/page/8/

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. 

Εγω αρκετά παλια που ειχα ενα maxspect ειχα μεινει πολυ ευχαριστημένος.  Το ειχα παρει μεταχειρισμένο και καποια στιγμη τα έφτυσε. Δοκίμασα μεσο του εισαγωγέα να το στείλουμε για επισκευή και η ασυνεννοησία πήγαινε σύννεφο.   

 

Πάντως ολα τα φωτιστικά που αναφέρεις ειναι επώνυμα και εχουν χρησιμοποιηθεί απο χρήστες χωρίς θεματα. Οπότε μην πονοκεφαλιάζεις και πολυ :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος submarine1981 έγραψε:

Καλημερα. 

Εγω αρκετά παλια που ειχα ενα maxspect ειχα μεινει πολυ ευχαριστημένος.  Το ειχα παρει μεταχειρισμένο και καποια στιγμη τα έφτυσε. Δοκίμασα μεσο του εισαγωγέα να το στείλουμε για επισκευή και η ασυνεννοησία πήγαινε σύννεφο.   

 

Πάντως ολα τα φωτιστικά που αναφέρεις ειναι επώνυμα και εχουν χρησιμοποιηθεί απο χρήστες χωρίς θεματα. Οπότε μην πονοκεφαλιάζεις και πολυ :) 

Α ωραία… Επειδή αλήθεια τόσα βίντεο που είδα δεν είδα και τρομερές διάφορες 😅

Στο Giesemann μόνο δε μου αρέσει το κοντρολάρισμα, εκεί πιστεύω υστερεί…

Απλα ήθελα να ακούσω και γνώμες από άτομα που τα έχουν τρέξει 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος gregory97 έγραψε:

Α ωραία… Επειδή αλήθεια τόσα βίντεο που είδα δεν είδα και τρομερές διάφορες 😅

Στο Giesemann μόνο δε μου αρέσει το κοντρολάρισμα, εκεί πιστεύω υστερεί…

Απλα ήθελα να ακούσω και γνώμες από άτομα που τα έχουν τρέξει 

 

Αυτη την περιοδο χρησιμοποιώ ενα Ecotec G5 blue επίσης πολύ καλό και πολύ τίμιο για τα χρήματά του. Αλλά ενα μεγάλο αρνητικό ειναι η εφαρμογή στο κινητό που πολλές φορες κολλάει, κρασάρει κλπ.  

Με λιγα λόγια μονο και μονο απο την εφαρμογή ισως να μην ξανα πηγαινα σε ecotec όπως και για το Maxspect που απογοητεύτηκα απο το support(αν και θα έδινα αλλη μια ευκαιρία στην maxspect γιατί το λάτρεψα)

 

Απο την στιγμη που δίνουμε τόσα χρήματα για ενα φωτιστικό θεωρώ οτι έχουμε κάθε δικαίωμα να ειμαστε απαιτητικοί για την λειτουργία του, την εφαρμογή/κοντρολ του κλπ. 

Αν ειχε 50 με 100 ευρώ δεν θα το κάναμε θέμα κάν :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο… Για αυτό και πριν καταλήξω θέλω να είμαι σίγουρος για το τι παίρνω 

πριν 3 ώρες, το μέλος submarine1981 έγραψε:

 

Αυτη την περιοδο χρησιμοποιώ ενα Ecotec G5 blue επίσης πολύ καλό και πολύ τίμιο για τα χρήματά του. Αλλά ενα μεγάλο αρνητικό ειναι η εφαρμογή στο κινητό που πολλές φορες κολλάει, κρασάρει κλπ.  

Με λιγα λόγια μονο και μονο απο την εφαρμογή ισως να μην ξανα πηγαινα σε ecotec όπως και για το Maxspect που απογοητεύτηκα απο το support(αν και θα έδινα αλλη μια ευκαιρία στην maxspect γιατί το λάτρεψα)

 

Απο την στιγμη που δίνουμε τόσα χρήματα για ενα φωτιστικό θεωρώ οτι έχουμε κάθε δικαίωμα να ειμαστε απαιτητικοί για την λειτουργία του, την εφαρμογή/κοντρολ του κλπ. 

Αν ειχε 50 με 100 ευρώ δεν θα το κάναμε θέμα κάν :) 


ευχαριστω για τη βοήθεια σου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα

Θα σου πω μακριά απ' τα maxspect μιας και τα έχω δοκιμάσει

Και τα 2 μου κάηκαν στο μπλέ κανάλι και η απόδοση τους δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο

Αν θες ρίξε μια ματιά στα κινέζικα popular grow 165w

Τα έχω σχεδόν 3 χρόνια είναι σκυλιά και με πολύ καλύτερη απόδοση 

Και το καλύτερο ότι κοστίζουν το 1/3 απ' τα επώνυμα 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Panagiotis Tergiakis έγραψε:

Φίλε μου καλησπέρα

Θα σου πω μακριά απ' τα maxspect μιας και τα έχω δοκιμάσει

Και τα 2 μου κάηκαν στο μπλέ κανάλι και η απόδοση τους δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο

Αν θες ρίξε μια ματιά στα κινέζικα popular grow 165w

Τα έχω σχεδόν 3 χρόνια είναι σκυλιά και με πολύ καλύτερη απόδοση 

Και το καλύτερο ότι κοστίζουν το 1/3 απ' τα επώνυμα 

 

Θενκς φίλε 

Τα maxspect έτσι και αλλιώς ήταν τελευταία στις προτιμήσεις. Με χαλάει το μπλε που βγάζουν 

Όσο για τη κινεζικά τα έχω δει σε φιλο, δε ξετρελάθηκα. Αλλά ίσως αν βάλω 2 θα είναι καλύτερα, θα το δω 

Ευχαριστω! 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω και εγω για reef flare M .. Έχω στο δικό μου ενυδρέιο εδώ και 7 μήνες περίπου με μια εφαρμογή που δεν έχει κολλήσει ποτέ και από χρώμα προσωπικά έχω φτιάξει το πρόγραμμα που με βολεύει εμένα. Έχει και 5 προεγκατεστημένα αν δεν θέλεις να ασχοληθείς.. Τσέκαρε μια το θέμα μου να δεις αν σου αρέσουν χρώματα, ανάπτυξη κοραλλιών κλπ..

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος panos nts έγραψε:

Θα συμφωνησω και εγω για reef flare M .. Έχω στο δικό μου ενυδρέιο εδώ και 7 μήνες περίπου με μια εφαρμογή που δεν έχει κολλήσει ποτέ και από χρώμα προσωπικά έχω φτιάξει το πρόγραμμα που με βολεύει εμένα. Έχει και 5 προεγκατεστημένα αν δεν θέλεις να ασχοληθείς.. Τσέκαρε μια το θέμα μου να δεις αν σου αρέσουν χρώματα, ανάπτυξη κοραλλιών κλπ..

 

 

Θενκς! Θα το κοιτάξω 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...