Jump to content

λεκεδες στο τζαμι


Recommended Posts

γεια σας φιλοι μου,θα ηθελα την γνωμη σας σε κατι που δεν μπορω να βρω λυση.εχω στην κατο χη μου ενα ενυδρειο απο καποιον γνωστο που εχω χασει τα ιχνη του.στο πισω τζαμι ,απο την εξω μερια,εχει ενα μεγαλο λεκε μαλλον απο κολλα απο καποια αφισα.εχω δοκιμασει να το καθαρισω με διαφορα......αλλα τιποτα.οταν ειναι υγρο δεν φαινεται αλλα οταν στεγνωσει ο λεκες ξαναεμφανιζεται.δοκιμασα αζαχ,οινοπνευμα,κατι για τα αλατα αλλα δεν γινεται τιποτα.μπορει καποιος να με βοηθησει???(οταν αναβω το φως φαινεται ασχημο)HELP!!! :thumbdown:

post-4337-1182115439_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και ασετόν. Αν δε φύγει με ασετόν ... :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα κόπο και με βενζίνη καθαρισμού, ποτέ δεν ξέρεις. Κάποιες κόλλες φεύγουν με οινόπνευμα, αλλές με ασετόν , άλλες με βενζίνη.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο εχει που υπαρχει αυτος ο λεκες;

Link to comment
Share on other sites

μετα θα μπουνε ψαρια μεσα;

υποθετω οτι ο λεκες ειναι στο εξωτερικο τζαμι ετσι;

ειχα διαβασει εδω οτι ουτε με αζαξ δεν πρεπει να περναμε το εξωτερικο των τζαμιων

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τοι αζαξ που λες ειναι για το εσωτερικο των τζαμιων , δε ειμαι ομως και απωλυτα σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σιγουρος οτι στο εξωτερικο λιγο αζαξ των τζαμιων τα ψαρια δεν παθαινουν τιποτα

ισως αυτος που το εγραψε να ειχε στο μυαλο μην γινει καμια στραβη και πεσει υγρο μεσα στο ενυδρειο (οπου μαλλον φανταζομαι θα κανει ζημια στα βραγχια των ψαριων)

Αυτο με τοι αζαξ που λες ειναι για το εσωτερικο των τζαμιων , δε ειμαι ομως και απωλυτα σιγουρος.

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε tanalia εφυγε;

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΤΖΑΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΑΛΟΙΦΗ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ,ΜΕ ΤΟ ΑΣΕΤΟΝ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΑ ΑΣΕΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΤΕΓΝΩΣΕ ΤΟ ΑΣΕΤΟΝ :thumbdown: (ΒΕΝΖΙΝΗ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΑ) ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...