Jump to content

Δεν βγαίνουν


Recommended Posts

Καλησπέρα.ηθελα να ρωτήσω έχω 2 χελωνακια και δεν βγαίνουν καθόλου στην στεριά να στεγνώσουν.πανε μόνο πάνω κάτω.τους έχω κανονικά λάμπα τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος Nikos Nikolopoulos έγραψε:

Καλησπέρα.ηθελα να ρωτήσω έχω 2 χελωνακια και δεν βγαίνουν καθόλου στην στεριά να στεγνώσουν.πανε μόνο πάνω κάτω.τους έχω κανονικά λάμπα τι φταίει?

Καλησπέρα έχεις τσεκάρει την θερμοκρασία πόσο πιάνει κάτω από την λάμπα ? Και πόσο μακριά έχεις την λάμπα? Είναι περίπου 20 εκατοστά από την επιφάνεια του (νερού/στεριά) ? Έχεις θερμόμετρο στο ενυδρείο σου? Και πόσο είναι η θερμοκρασία?  

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.θερμοκρασια ξηράς 28 βαθμούς νερό 26 βαθμούς και την λάμπα την έχω βάλει περίπου στα 30 εκατοστά από την ξηρά 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Nikos Nikolopoulos έγραψε:

Καλημέρα.θερμοκρασια ξηράς 28 βαθμούς νερό 26 βαθμούς και την λάμπα την έχω βάλει περίπου στα 30 εκατοστά από την ξηρά 

 Ποία χελωνακια έχεις? Ιδανικά θερμοκρασία είναι από 24 - 26 και θεωρώ ότι είναι πολύ 28 για αυτό μάλλον δεν βγαίνουν . Πόσα w είναι uv/ λάμπα? 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ανεβάσεις και άλλο την λάμπα και κατέβασε την θερμοκρασία 24 μέχρι 26 το πολύ στην στεριά. Δοκίμασε αυτό και βλέπουμε.  Να δούμε τι θα πουν και τα άλλα παιδιά 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...