Jump to content

καλο led για 20 λιτρα φυτεμενο ενυδρειο


ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΓΚΟΓΚΟΣ

Recommended Posts

Καλησπερα σας ,θα ηθελα συμβουλη για led φωτισμο σε ενυδρειο 20 λιτρων φυτεμενο με ευκολα φυτα,χωρις co2 ,θα ηθελα να μπορω να το χρησιμοποιησω επισης και σε καποιο αλλο ενυδρειο στο μελλον μεχρι 40 λιτρα ,ειμαι αναμεσα σε chihiros και odyssea.Περιμενω τις γνωμες σας, ευχαριστω .

20221024_191809.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άμα κρατήσεις το 20λίτρο κράτα το φωτισμό που ήδη έχει. Άμα πάς σε 45*30*.. (45λίτρο) chihiros wrgb45 

 

16671621653818170979670956113333.jpg

Έγινε επεξεργασία - mik7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση η ποιοτητα χρωματος σου με του δικου μου ,δεν ξερω νιωθω οτι ειναι πολυ κακο το led μου και θελω να βοηθησω το ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο φωτιστικό με το δικό σου κι εγώ σε 25λιτρο.. 

Αλλά δεν θα έβαζα κάτι τόσο ακριβό σε αυτά τα λίτρα..

Αν θέλεις μπορείς να πάρεις αυτό https://www.chihirosaquaticstudio.com/products/chihiros-cii-rgbbuilt-in-bluetooth

και μετά το βάζεις στο 45λιτρο..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κάτι σε RGB και δεν θα το μετανιώσεις.. Το c251 είναι ένα απλό φωτιστικό που δεν προσφέρει και πολλά παραπάνω από αυτό που έχεις. Το odyssea δεν ξέρω αν έχει dimmer, αλλά σαν σχέδιο δεν μου αρέσει 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

κστι τελευταιο ,αναπτηξη στα φυτα σου εχεις δει με το led που εχεις και σσυ στο 25λιτρο ή στα εκαψε; εχω πολλα ειδη buchephalandra που θέλω να ανάπτυξη μεσα 

Link to comment
Share on other sites

Έχω  κρυπτοκορίνα , ανούμπιες και moss και μπορώ να πω ότι με ελάχιστο λίπασμα πάνε καλά. Το φωτιστικάκι είναι των 5watt

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 7  και δεν εγραφε lumen κτλπ οποτε ας υποθεσουμε οτι θα παει καλα ,σε ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι οκ..

Έγινε επεξεργασία - mik7
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...