Jump to content

Αναγνωριση νανοφυτου-επισκεπτη


argy1

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα μετα απο αρκετο καιρο.. Θα ηθελα μια αναγνωριση αν υπαρχει καποιος που ξερει καθαρα πληροφοριακα για ενα μικροσκοπικο φυτο που φυτρωσε στο κενο της κοντρας του ενυδρειου εξω απο το νερο. Μου κινει την περιεργεια γιατι το ενυδρειο τρεχει 9 χρονια περιπου χωρις ιχνος φυτου σαν αφρικανικο με πετρες.Η τελευταια προσθηκη ισως ειναι πανω απο δυο χρονια καποιας πετρας και αυτο που φυτρωσε θεωρω πως μεταφερθηκε σαν σπορος απο τις τροφες (μονο αποξηραμενες) η απο τον αερα στο περιβαλλον το καλοκαιρι που τα καπακια ειναι ανοιχτα.16743927599037621432571343706109.thumb.jpg.32e0a97a9883dc0d32d3ba19779f1da1.jpg

Link to comment
Share on other sites

και απο την μπαλκονόπορτα μπαινουν και απο παντου. Η φυση θα βρει τροπο.

Αναγνώριση δεν νομιζω οτι μπορει να γινει, γιατι για να γινει , κανονικα,  πρεπει να δεις το κανονικο μεγεθος του φυτου και το πως ανθίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μεγαλωνουν αλλο, απλα αναπτυσονται αλλα οταν ερθει ο καιρος που θα ανοιξει το καπακι λογικα δεν θα αντεξουν την ξηρασια. Πιστευω πως ειναι καποιο βρυοφυτο αλλα ειπα μηπως γνωριζει κανενας καλυτερα απο εμενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

Δεν νομιζω οτι μεγαλωνουν αλλο, απλα αναπτυσονται αλλα οταν ερθει ο καιρος που θα ανοιξει το καπακι λογικα δεν θα αντεξουν την ξηρασια. Πιστευω πως ειναι καποιο βρυοφυτο αλλα ειπα μηπως γνωριζει κανενας καλυτερα απο εμενα.

 

Από αφρικανός έγινες φυτεμένος, επιτέλους!!!! Έστω και αργά μπήκες στον ίσιο δρόμο....🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

 

Από αφρικανός έγινες φυτεμένος, επιτέλους!!!! Έστω και αργά μπήκες στον ίσιο δρόμο....🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Χαχαχα, ηξερα οτι θα το ελεγες! Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει αυτη η μικρη προσθηκη γιατι μενει εξω απο το νερο και δεν μου δημιουργει προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...