Jump to content

Waterbox 25


vtsek

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα!

 

θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα ενυδρείο που πρόσφατα αγόρασα από το aberaquatic.

Αφού άδειασα το παλιό ενυδρείο και ήμουν έτοιμος να βάλω το Waterbox είπα να το πλύνω (δεν ξέρω για ποιο λόγο το αποφάσισα καινούργιο ενυδρείο μη με ρωτάτε) το χτύπησα καθώς έμπαινα στο μπάνιο στην κάτω γωνία στον νιπτήρα με αποτέλεσμα να σπάσει!!!!!!!!

Εκτος του ότι γλύτωσα  το εγκεφαλικό, ακριβό αβρεχτο να σπάει,προσπάθησα μέσω email να επικοινωνήσω με το μαγαζί όπου το πήρα όχι για διεκδικήσω κάτι αλλά μήπως υπήρχε κάτι,κάπως,καποιος τρόπος να το επισκευάσω.Φυσικά ενώ στην αγορά ήταν άμεση η απάντηση τους απλά από την Τετάρτη που έκανα το email καμία απόλυτος απάντηση,ενδιαφέρον.Το θεωρώ φυσιολογικό μεν αλλά…….

Το θέμα μου είναι μήπως κάποιος γνωρίζει η μπορεί να με βοηθήσει?

Ευχαριστω για τον χρόνο σας!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Σίγουρα η ευθύνη είναι όλη δική σου . Εγώ στην θέση σου για πιο άμεση επαφή θα τους τηλεφωνούσα μήπως και μου προτείνουν κάποιον συνεργάτη για να γίνει (αν είναι εφικτό) η επισκευή .

Τηλέφωνο: 210-2716560

Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος marinos έγραψε:

Καλησπέρα .

Σίγουρα η ευθύνη είναι όλη δική σου . Εγώ στην θέση σου για πιο άμεση επαφή θα τους τηλεφωνούσα μήπως και μου προτείνουν κάποιον συνεργάτη για να γίνει (αν είναι εφικτό) η επισκευή .

Τηλέφωνο: 210-2716560

Ήμουν απόλυτα σαφής στην περιγραφή μου!

Δεν ζήτησα να <πληρωση> κάποιος το δικο μου,όπως περιγράφω αναλυτικά,λάθος.

Ενα email τύπου ..δεν μπορουμε να κάνουμε τίποτα,…δεν γνωρίζουμε, η ΚΑΠΟΙΟ οποιοδήποτε άλλο,σιγουρα δείχνει την ποιότητα ενός καταστήματος!!!

Εκτός από την πώληση ειναι και η εξυπηρέτηση του κατασκευαστικού οίκου στην Ελλάδα!Νομίζω πως η μαμα εταιρεία με κάποιο κόστος θα μπορούσε να το φτιάξει η να μου πει να το πετάξω.Το ίδιο θα έπρεπε να κάνει και το εδώ κατάστημα!!!!!!!

Δεν έχω κάποια εμμονή με το κατάστημα απλά ψάχνω να βρω μια λύση,εάν υπάρχει,για το πρόβλημα μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτογραφία θα βοηθούσε κάποιον που κολλαει ενυδρεία να σου πει τη γνώμη του για το αν φτιάχνεται 

 

Link to comment
Share on other sites

Βάζω κάποιες φωτό από το σπάσιμο.

Εάν κάποιος που κάνει αυτή τη δουλειά και μπορει να το αναλάβει ας με πάρει ένα τηλέφωνο στο 6972324944.

Δεν με ενδιαφέρει να γίνει αύριο και εννοείται θα αναλάβω το ποσό που θα μου ζητηθεί.

 

98088FDB-F7C8-471E-94B9-BD42BCCDB383.jpeg

BA13EF09-44BC-462E-86E4-B74BF9E6750F.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φωτό είναι ο πάτος του ενυδρείου όπου φαίνεται ότι δεν έχει σπάσει ούτε ο πάτος αλλά ούτε και το πλαϊνό,και στην άλλη φωτό είναι το σπάσιμο στο μπροστινό μόνο τζαμί.

το ενυδρείο είναι αυτό που φαίνεται στην τελευταία φωτό.

το πάχος του τζαμιού είναι 6mm crystal clear.

CC3DC5CF-7392-46EA-BD9D-2AC3BC086C2F.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχει σπασει μονο μια πλευρα?

 

Αφαιρεις αυτη τη πλευρα, καθαριζεις τη σιλικονη, παιρνεις ενα κομματι ιδιο με αυτο που εχει παθει τη ζημια, μαυρη σιλικονη ενυδρειου και το κολλας!

 

Δεν γνωριζω Αθηνα ποιος θα μπορουσε να το αναλαβει απο την παρεα εδω, αλλα σιγουρα τα γνωστα μαγαζια στο χομπυ και οι τζαμαδες μπορουν! Αλλα εδω που τα λεμε,

πιο πολυ ταλαιπωρια ειναι να βγαλεις την πλευρα και τη σιλικονη παρα να το κολλησεις ξανα! Αν κανεις ειναι να κανεις το πρωτο ολοκληρωσε το εργο εσυ!

 

Οπως κ να εχει κριμα που συνεβει...αλλα συμβαινουν κ αυτα

Έγινε επεξεργασία - Eos
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που μπορώ να σκεφτώ που θα μπορούσε να σου το επισκευάσει είναι ο Νιντάλ 698 582 0398. Πες του ακριβώς την περίπτωση γιατί είναι κρίμα τέτοιο ενυδρείο να αχρηστευτεί . 

Link to comment
Share on other sites

Μια προσθεση ακομα! Αφου εχεις βγαλει τη σπασμενη πλευρα μη την πεταξεις! Μπορεις να φτιαξεις καπακι για το ενυδρειο ή να εχεις μια πλευρα (αφου κοπει) για το επομενο νανο :P

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Βασίλη,

Όπως είπαμε και στην κατ’ιδίαν επικοινωνία μας, πραγματικά λυπούμαστε πολύ για το ατύχημα που είχες στο νέο σου ενυδρείο. 

 

Ζητούμε συγγνώμη που είδαμε με 2 μέρες καθυστέρηση (στα σπαμ) το μήνυμα που μας είχες στείλει μέσω της φόρμας επικοινωνίας της σελίδας μας αλλά είναι άδικο να μας κατηγορείς για έλλειψη εξυπηρέτησης λόγω αυτού. Με ένα τηλέφωνο θα σου απαντούσαμε άμεσα, όπως και κάναμε σήμερα που μάθαμε για το συμβάν. 

 

Ως προς το σπάσιμο, εφόσον είναι μόνο το ένα τζάμι, όπως σου εξήγησα και τηλεφωνικώς μπορεί να «σωθεί» με αποκόλληση και αντικατάσταση αυτού. 

 

Φιλικά, εκ μέρους της ομάδας του Aber Aquatic

 

Γιώργος 

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος Eos έγραψε:

Μια προσθεση ακομα! Αφου εχεις βγαλει τη σπασμενη πλευρα μη την πεταξεις! Μπορεις να φτιαξεις καπακι για το ενυδρειο ή να εχεις μια πλευρα (αφου κοπει) για το επομενο νανο :P

Χα χα χα

Έχω ένα 70 λίτρο που το άδειασα για να μεταφέρω τα πράγματα στο καινούργιο και αναγκάστηκα τα ξανά έβαλα πάλι σε αυτό.

εχει γρατζουνιές στο μπροστά το τζαμί θα το αλλάξω σε δεύτερη φάση!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Γιώργο 


Ναι όντως μιλήσαμε τηλεφωνικά απόψε.

Ζητω συγνώμη εάν έθιξα την αξιοπιστία του aberaquatic και της ομάδας.

Μπορούσα να σας καλέσω για να μου δώσετε την απάντηση που μου έδωσες απόψε!

Απλά θα διευκρινήσω ότι συμπλήρωσα την ίδια φόρμα επικοινωνίας.Δεν θα σχολιάσω ούτε θα απαντήσω τίποτε αλλο. 

Συνεχίζω να παρακαλώ όποιον γνωρίζει,γιατί εγώ δεν γνωρίζω,εάν μπορει να μου το φτιάξει!

 

Ευχαριστώ πολύ

Φιλικά 

 

Βασιλης 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει σπάσει έτσι όπως το βλέπω στο μπροστά τζάμι κάτω αριστερά??

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Eos έγραψε:

Αφαιρεις αυτη τη πλευρα, καθαριζεις τη σιλικονη, παιρνεις ενα κομματι ιδιο με αυτο που εχει παθει τη ζημια, μαυρη σιλικονη ενυδρειου και το κολλας!

Μονο ετσι μπορει να γινει....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τζάμια-κρυσταλλα Περάκης Γιώργος στον Πειραιά. Μου έχει κολλήσει όλα μου τα ενυδρεία. Τον παίρνεις τηλ και του λες τι θες. Είναι κ στο viber μήπως ο θέλει να του στείλεις φωτό. Γκουγκλαρε να δεις Δνση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

 

Δεν έχω κάνει ποτε τέτοια διαδικασία μόνος μου και φοβάμαι ότι θα το κάνω χάλια.

 

θα ψάξω και τον Περακη να μιλήσω μαζί του να δω εάν μπορεί να το αναλάβει.

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.


Καποιος φίλος μίλησε και με τον Νιντάλ και του έστειλε φωτό από το σπάσιμο και μου είπε ότι μπορεί να το αναλάβει μετά τις 7 Φεβρουαρίου.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας και για την βοήθεια σας!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθεια σας!

Ευχαριστώ τον φίλο mik7 για την απίστευτα ευγενική πρόταση του!

Τελικά ακολούθησα την πρόταση του φίλου dimpol και το πήγα στον Γιώργο Περακη στον Πειραιά! Το άφησα αρχές τις εβδομάδας και πήγα και το πήρα σήμερα.

Crystal clear γυαλί 6mm ενίσχυση σε όλα τα σημεία με σιλικόνη,γιατι με το κόψιμο του σπασμένου μέρους,ξεκόλλησε πανεύκολα!!!!

Ωρα για δοκιμή!

 

Ευχαριστω και πάλι όσους πραγματικά ασχολήθηκαν. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...