Jump to content

Λάμπες τ5


Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα έχω το εξής πρόβλημα δεν μπορώ να βρω σε κανένα κατάστημα ενυδρειακες λάμπες τ5 που να κάνουν στο δικό μου ενυδρείο 28w 590mm

Και σκέφτομαι να πάω σε απλές λάμπες τώρα έχω μια grolux και μια aquastar μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου προτείνει κάποιες του εμπορίου που να με καλύπτουν ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος koronis.v έγραψε:

Καλησπέρα στην ομάδα έχω το εξής πρόβλημα δεν μπορώ να βρω σε κανένα κατάστημα ενυδρειακες λάμπες τ5 που να κάνουν στο δικό μου ενυδρείο 28w 590mm

Και σκέφτομαι να πάω σε απλές λάμπες τώρα έχω μια grolux και μια aquastar μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου προτείνει κάποιες του εμπορίου που να με καλύπτουν ευχαριστώ..

Δεν υπαρχουν απλες τ5 ΗΟ 28w ....

Μόνο 24, μετα αν θυμαμαι καλα, 39w.

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2023 at 7:07 ΠΜ, το μέλος natateo έγραψε:

Δεν υπαρχουν απλες τ5 ΗΟ 28w ....

Μόνο 24, μετα αν θυμαμαι καλα, 39w.

Μπορώ να πάω σε 2 τέτοιες?

https://www.edendrinos.gr/gr/lampa-lumilux-t5-ho-fthorismoy-24w-t584-55cm-osram.html

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος koronis.v έγραψε:

Δεν ταιριαζουν στο μηκος με το φωτιστικο σου

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος natateo έγραψε:

Δεν ταιριαζουν στο μηκος με το φωτιστικο σου

Το ξέρω αλλά μπορώ να το προσαρμοσο 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος koronis.v έγραψε:

Το ξέρω αλλά μπορώ να το προσαρμοσο 

Τοτε καλα θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος (ας μας το πει ο ηλεκτρολόγος μας) νομίζω πως αν έχουμε ηλεκτρονικό μπαλαστ τότε τα βατ πρέπει να είναι ίδια αλλιώς τα παραπάνω βατ θα κάψουν της λάμπες ή θα μειώσουν κατά πολλή την διάρκεια ζωής τους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Χωρίς να είμαι σίγουρος (ας μας το πει ο ηλεκτρολόγος μας) νομίζω πως αν έχουμε ηλεκτρονικό μπαλαστ τότε τα βατ πρέπει να είναι ίδια αλλιώς τα παραπάνω βατ θα κάψουν της λάμπες ή θα μειώσουν κατά πολλή την διάρκεια ζωής τους.

Χρηστο, απο 24 μεχρι 28 δεν νομιζω να υπαρχει θεμα και καθολου. Αν θα ηταν παραπανω, ναι. 

Εγω, πχ εχω μπαλαστ, που δεχεται λαμπες απο 14w μεχρι και 35. Αρκει να ειναι ιδιες λαμπες σε βαττ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...