Jump to content

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΤΗ CO2 ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια παρελαβα την παρεσκευη εναν ρυθμιστή της Co2art καινουριο εκανα την σύνδεση μα την μπουκαλα μολις ανοιξω την στρόφιγγα πο την μπουκαλα στον 1 μανόμετρο περνει την πίεση αλλα μολις στον μεσαιο ρυθμιστή παω να ρυθμιστή τα bar δεν ανεβαινει απο το μηδέν οτι και να κανω ειναι προβληματικός η κανω κατι λαθος εγω; Ακολουθεί κ βιντεο

 

https://streamable.com/04h236

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρέθηκε το προβλημα ευχαριστω 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Τελικα βρέθηκε το προβλημα ευχαριστω 

Δεν εγραψα τιποτα, γιατι απ αυτα δεν γνωριζω....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα Νε την εταιρια και βρηκα τι εφταιγε τελικα

Link to comment
Share on other sites

Κανένα O ring;;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι μου ειπε η εταιρια οτι ανακαλύψανε καποιους ρυθμιστές που φυγανε χωρις να εχει την κατάλληλη ποσοτητα κολλάς στην ροδέλα που ρυθμίζει την πίεση και ξεκολαει κ στην ουσια η ροδέλα ειναι ατον αερα οποιον ρυθμιστή ανακαλύπτουν ετσι θα πρεπει να γυρισει πισω στην εταιρια για να διορθωθεί 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Οχι μου ειπε η εταιρια οτι ανακαλύψανε καποιους ρυθμιστές που φυγανε χωρις να εχει την κατάλληλη ποσοτητα κολλάς στην ροδέλα που ρυθμίζει την πίεση και ξεκολαει κ στην ουσια η ροδέλα ειναι ατον αερα οποιον ρυθμιστή ανακαλύπτουν ετσι θα πρεπει να γυρισει πισω στην εταιρια για να διορθωθεί 

Καλησπέρα 

Επειδή έχω το ίδιο...ειδα τώρα το βίντεο...δηλαδή δεν σού ανέβαζε πίεση καθόλου;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι τίποτα γιατί η ροδέλα απο το μανόμετρο ηταν στον αερα εγω οσο κ να γύριζα γύριζε απλα το εξωτερικό της ροδέλας δν επιανε την βελόνα απο το μανόμετρο εσωτερικά γιαυτο ητν στο 0 μονιμα επειδη ειχε ξεκολησει εσωτερικά εργοστασιακο προβλημα για βοήθησε με Αφου εχεις τον ιδιο για να ξερω τωρα που θα παραλαβω τον καινουριο η ροδέλα η μαυρη Ποσες στροφες κανει γυρω γυρω και μεχρι ποσα bar πηγαινει αυτος ο ρυθμιστής;

 

Έγινε επεξεργασία - AndreasVa
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια σημερα παρελαβα τον καινουριο ρυθμιστή ύστερα απο αντικατασταση απο το μαγαζι που το αγόρασα και ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα παλι ύστερα απο συνενοησει με την Co2art και το καταστημα που το πηρα για να μην χασω την εγγυηση επιχείρησα να τον φτιαξω μονος μου με τις οδηγίες που μου εδωσε η Co2art και τελικα ηταν 5 λεπτα ολη διαδικασία Οποτε αν τυχει σε καποιον το ιδιο γιατί κυκλοφορουνε πολυ ελαττωματικοί αν θελει μπορω να τον βοηθησω να τον διορθώσει μονος του

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την μπουκαλα διοξειδίου πυροσβεστήρα που χρησιμοπιητε εσεις την στρόφιγγα την ανοίγετε τερμα κ μετα ρυθμίσετε τα bar απο το μανόμετρο η Οχι;

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Παιδια την μπουκαλα διοξειδίου πυροσβεστήρα που χρησιμοπιητε εσεις την στρόφιγγα την ανοίγετε τερμα κ μετα ρυθμίσετε τα bar απο το μανόμετρο η Οχι;

Τη βαλβίδα του μανόμετρου την έχεις κλειστή......

Μετα ανοίγεις την στροφυγγα της μπουκάλας....Όχι τέρμα...δεν χρειάζεται, λίγο άνοιγμα και μετά ρυθμίζεις τα μπαρ.....

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος jimakos έγραψε:

Τη βαλβίδα του μανόμετρου την έχεις κλειστή......

Μετα ανοίγεις την στροφυγγα της μπουκάλας....Όχι τέρμα...δεν χρειάζεται, λίγο άνοιγμα και μετά ρυθμίζεις τα μπαρ.....

Σού έχω στείλει και ένα σχετικό βίντεο νομίζω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα Γτ ρωταω πηρα την μπουκαλα καινουρια απο πυροσβεστικά ειδη 2κιλη καινουρια και σημερα το μανόμετρο ειναι στην ένδειξη του κόκκινου στο πρωτο μανόμετρο π λεει την πίεση της μπουκαλας 

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Απλα Γτ ρωταω πηρα την μπουκαλα καινουρια απο πυροσβεστικά ειδη 2κιλη καινουρια και σημερα το μανόμετρο ειναι στην ένδειξη του κόκκινου στο πρωτο μανόμετρο π λεει την πίεση της μπουκαλας 

Πρώτη φορά την άνοιξες?

Θέλω να πω τα συνδεσες όλα την άνοιξες και σε μια- δυο μέρες έπεσε στο κόκκινο;

Έκανες έλεγχο αν χάνει από πουθενά; σε κάποιον έχανε από μια βίδα που έχει κάτω από την στροφυγγα της μπουκάλας που είναι για την αναπληρωση...δεν την είχαν σφίξει καλά....

Link to comment
Share on other sites

Οχι στην αρχη ολα καλα ξ ξαφνικα απο χθες ειμαι στο κοκκινο σαν να τελειωνει το αέριο σιγα σιγα εβαλα σαπουνάδα στις ενώσεις αλλα δν φανηκε ν χανει καπου

Έγινε επεξεργασία - AndreasVa
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Οχι στην αρχη ολα καλα ξ ξαφνικα απο χθες ειμαι στο κοκκινο σαν να τελειωνει το αέριο σιγα σιγα εβαλα σαπουνάδα στις ενώσεις αλλα δν φανηκε ν χανει καπου

Κοίταξες και τη βίδα που σου είπα;

Φαντάζομαι εσφιξες με κλειδί και έβαλες και τη ροδέλα στεγανοποιησης...

Από που την πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα  κοίτα μηπως χάνει από αυτή την βίδα. Εμένα από εκει έχανε. Αν χανει σφιξε λίγο τη βίδα και είσαι έτοιμος!

Screenshot_20230530-180113_Chrome.jpg

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Chris Papapostolis έγραψε:

Αντρέα  κοίτα μηπως χάνει από αυτή την βίδα. Εμένα από εκει έχανε. Αν χανει σφιξε λίγο τη βίδα και είσαι έτοιμος!

Screenshot_20230530-180113_Chrome.jpg

Το είπαμε ρε μεγάλε....το είπαμε!!! 🤪🤪

Σε αναφέραμε πιο πάνω....δε σε δώσαμε ονομαστικά αλλά σε αναφέραμε...☺️☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από εκεί που σου λέει ο Chris, εγώ λέω να μην κάνεις τίποτα...πήγαινε την να την ξανά γεμίσει....

Link to comment
Share on other sites

Ν βαλω σαπουνάδα κ εκει να δω εννοεις ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Ν βαλω σαπουνάδα κ εκει να δω εννοεις ;

Αν έβαλες τη ροδέλα που είχε μαζί ο ρυθμιστής, αν εσφιξες καλά, δες και εκεί μήπως χάνει...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα κ την εβαλα κ

εσφιξα κ με γαλλικο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω παρατηρήσει στην φιάλη απο οτν την αγόρασα απο το μαγαζι με τς πυροσβεστικά μηπως γνωρίζει κανενας τι μπορει μα ειναι; Χτύπημα απλο;

 

 

45C232D7-DF94-4237-80F9-2301EDA865B9.jpeg

784732C5-C971-4884-90FA-BBFE39A8F575.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σαν γδάρσιμο φαίνεται. Την μπουκάλα στην έδωσαν για καινούργια;;Φαίνεται να έχει υπερβολικό χρώμα. Η ακούμπησε η μπουκάλα σε κάποιο σημείο την ώρα που στέγνωνε το χρώμα. Και με τόσο χρώμα θέλει αρκετές μέρες να στεγνώσει....Η κατά την μεταφορά γδάρθηκε κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Τπυ 23 ειναι mobiak την αγόρασα καινουρια απο μαγαζι αλλα επειδη μ χαλαει αισθησιακά τ χτύπημα θ τν παω πισω στο μαγαζι κ θ μ δώσουν αλλη 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...