Jump to content

Βοηθεια...


Recommended Posts

Θα ηθελα λιγη βοηθεια παρακαλω.Στο 2ο μου ενυδρειο το μικρο μου (35 λιτρων) εχει καει ο μηχανισμος της λαμπας κ ο μετασχηματιστης του κ η λαμπα εννοειτε.Να αναφερω οτι η λαμπα ειναι 8W.Γνωριζει καποιος που θα μπορουσα να αγορασω καποιον μηχανισμο κ να κανω πατεντα ωστε να εχω φως ξανα πριν χαλασουν τα φυτα μου κ χαθει η ισσοροπια που με τοσο κοπο εφτιαξα μεσα εκει?Απο την στιγμη που εχω το καπακι λογικα μπορω να κανω οτι θελω αλλα δεν ξερω που να ψαξω στην αγορα.Σε 2-3 καταστημαατα του χωρου κ μαλιστα γνωστα που απευθυνθηκα...δεν ηξεραν :)

Περιμενω τις χρησιμες συμβουλες σας!!! :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα σε μαγαζί ηλεκτρικών μαζί με την λάμπα σου για να σου δώσει αντίστοιχο μπάλαστ.

Τί λάμπα είναι?

Μπορείς να βάλεις φωτό?

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα σε μαγαζί ηλεκτρικών μαζί με την λάμπα σου για να σου δώσει αντίστοιχο μπάλαστ.

Τί λάμπα είναι?

Μπορείς να βάλεις φωτό?

Πήγαινε σε ένα μαγαζί ηλεκτρικών ζήτα μπάλαστ ανάλογα με τα Watt της λάμπας που θα χρησιμοποιήσεις, πάρε ένα μετασχηματιστή και ένα απλό διακόπτη, για να μπορείς να σβήνεις την λάμπα όταν θέλεις, και ζήτα να σου τα ενώσουν για να είναι έτοιμα. Το μόνο που έχεις να κάνεις μετά είναι να τα προσαρμόσεις στο ενυδρείο σου. Κατά προτίμηση τα κουμπώματα της λάμπας να είναι στεγανά. Όλα μαζί ζήτημα αν θα σου βγουν 25€.

Link to comment
Share on other sites

Bγαζω φωτο κ σας στελνω να τις δειτε!!Χιλια ευχαριστω!! :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...