Jump to content

SEA TURTLE se nano paizei???


Recommended Posts

Allo παιδιά τι γίνετε?αφού είδα ότι για 400 λίτρα reef δεν με παίρνει οικονομικά αποφάσισα να ξεκινήσω ένα νάνο και αφού βρήκα το ενυδρείο που θα στεγάσω τα όνειρα μου!!!Ξεκινάω να ετοιμάζω το τι θα μπει από ψαράκια...και μου αρέσει η ιδέα μια turtle αλλά δεν ξέρω αν μπαίνουν στα ενυδρεία θαλασσινού εννοώ!!Ευχαριστώ για την υπομονή σας!!!!

Α!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κοιτάω το red sea max το οποίο και ετοιμάζομαι να τσιμπήσω μόλις γυρίσω από διακοπές το προτείνετε η να πάω για κάτι άλλο?!!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτον δεν εχω δει πουθενα να βαζουν sea turtle σε ενυδρειο που εχουμε σπητια μας για μεγαλα ενυδρεια ναι αλλα σε σπητια οχι

σκεψου οτι ειναι πλασματα που ζουν στους ωκεανους και δεν περηοριζονται στη περιοχη μιας παραλιας

αρα αν καποιος απο εμας εβαζε μια χελωνα σε 100 λιτρα θα ηταν αδυνατο λογο του στρεςς περρησοτερο και για μενα ειναι αντιοικολογικο λογο του οτι πολλα ειδη ειναι υπο εξφανυση

καποιο αλλο ψαρη που εχεις δει σε πετ σοπ ναι και κατα προτυμηση να μην ειναι αγριο ποιασμενο αλλα απο αναπαραγωγες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις δίκιο για το θέμα της οικολογίας και δε τίθετε τέτοιου είδους θέμα απλά έλπιζα ότι θα υπάρχει κάποιο είδος το οποίο θα μπορούσαμε να το φιλοξενήσουμε!!Εχώ απο μικρός τρέλα με τα χελωνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι θαλασσιες χελωνες ειναι κατ' αρχας προστατευομενα ειδη οποτε δεν νομιζω οτι θα βρεις να πωλουνται στο εμποριο.

Απο εκει και περα μιλαμε για μεγαλα ζωα με τεραστια αναγκη τροφης (αν τις δεις σε υφαλλο τρωνε διαρκως) και φυσικα εντελως ακαταλληλα για ενυδρειο...

Μην σκεφτεσαι ετσι .... ....με τρομαζεις :thumbup::hysterical: ... ειδικα αφου θα φτιαξεις νανο, πρεπει να περιορισεις τις επιθυμιες σου αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

Αν και ιδιέτερη η ιδέα σου μάλλον θα πρέπει να την βάλεις στην άκρη αφού όπως προείπαν και τα παιδιά είναι ακατόρθωτο να συντηρήσεις ένα τέτοιο ζωντανό στο σπίτι σου!

Ίσως αν κατασκευάσεις ένα 20τονο ενυδρείο να πάνε όλα καλά...

Καλή συνέχεια φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...