Jump to content

γεια σας


shark

Recommended Posts

Γεια σας το ονομα μου ειναι Θανασης τωρα προσφατα ξεκινησα με ενα ενυδριο 60 λιτρων το γεμισα με νερο κανονικα και το αφησα γυρω στις 6 μερες για να το στρωσω. Μετα απο την τεταρτη μερα παρατηρησα θολουρα στο τοιχωμα αλλα οπως ειχα ακουσει αυτο θα εξαφανιζοταν μετα απο λιγες μερες. τελικα πηγα στο μαγαζι οπυ παρα το ενυδριο μου ειπε οτι επρεπε να αλλαξω το νερο επειδη ειχε πολλα αλατα . τελικα το αλλαξα με νερο οπου πηρα απο αλλου. Εκανα σωστα ? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

διαβασε στο forum οδηγιες περι στρωσιματος και θα σου λυθουν ολες οι αποριες υπομονη να εχεις και ολα θα πανε καλα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον .... :thumbup:

Καλη διαμονη στο ΑΖ ... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλως τον στο χομπυ!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας, αγαπητέ shark.

Θα ήθελα να επισημάνω ότι το θόλωμα του νερού, κατά τη διάρκεια του "στρωσίματος", είναι κάτι απολύτως το φυσιολογικό και οφείλεται στα αιωρούμενα βακτήρια.

Όταν κάνουμε αλλαγές νερού, κατά τη διάρκεια αυτής της διαδικασίας, το μόνο που επιτυγχάνουμε είναι να επιβραδύνουμε τη βιολογική ωρίμανση του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το ονομα μου ειναι Θανασης τωρα προσφατα ξεκινησα με ενα ενυδριο 60 λιτρων το γεμισα με νερο κανονικα και το αφησα γυρω στις 6 μερες για να το στρωσω. Μετα απο την τεταρτη μερα παρατηρησα θολουρα στο τοιχωμα αλλα οπως ειχα ακουσει αυτο θα εξαφανιζοταν μετα απο λιγες μερες. τελικα πηγα στο μαγαζι οπυ παρα το ενυδριο μου ειπε οτι επρεπε να αλλαξω το νερο επειδη ειχε πολλα αλατα . τελικα το αλλαξα με νερο οπου πηρα απο αλλου. Εκανα σωστα ? :lmao:

[/quote

καλωσηρθες κι απο μενα αν και κι εγω ειμαι καινουριο μελος :thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...