Jump to content

Γλείφτης


patpit

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Ο γλέιφτης μου πλησιάζει τα 8 εκ. Μήπως ήρθε η ώρα να απομακρυνθεί από το ενυδρείο πριν αρχίσει να γίνεται επιθετικός; Οι υπόλοιποι συγκάτοικοί του guppies και corydoras.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΦΤΗΗΗΗΗΗΣΣΣΣ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αφου εγινε λογος για γύφτη εδω για να μην ανοιγω καινουριο θεμα εχω να κανω την εξης ερώτηση.Εχω ένα γλύφτη ποιον ακριβως δεν ξερω και έχω παρατηρησει την εξής συμπεριφορα.Καθε φορα που πλησιαζω το ενυδρειο,ανοιγω το φως του το ψαρι πηγαινει και κρυβεται σε κατι πετρες-σπηλιες που εχω.Οταν ειμαι μακρια και σε περιβαλλον χαμηλου φωτισμου το ψαρι κινειτε κανονικα στο ενυδρειο.Γενικα ειναι κρυμενος.ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα αυτη?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα αυτη?Ευχαριστω

και βεβαια ειναι.τα περισσοτερα ψαρια,δεν αρεσκονται να ειναι σε κοινη θεα,και θελουν να αισθανονται ασφαλη σε κρυψωνες,αφου αυτο οριζει και τους λεει να κανουν η φυση... :buttrock:
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς και ο δικος μου πλεκοστομος είναι το ιδιο φοβιτσιάρης. :buttrock:

Μολις πλησιάσω στο ενυδρείο τρεχει πανικοβλητος και κρυβεται κάτω απο το ξυλο του.

Βεβαια καποιες φορες τον αιφνιδιαζω και δεν προλαβαινει να κρυφτεί αμεσως. Τοτε καθεται ακινητος και με παρακολουθεί και με την πρώτη ευκαιρια εξαφανιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...