Jump to content

Είμαι καινούριο μελος!!!


Alsxaimer

Recommended Posts

Γειά και χαρά σε όλους σας. Κατ΄αρχήν συγχαριτήρια για το Forum σας. Ασχολούμε εδώ και 3 χρόνια με τα ενυδρεία. Μπορώ να πω με σιγουριά οτι με έχει μαγέψει αυτό το χόμπι.Έχω 2 ενυδρεία. Το 1 ειναι 210L και το άλλο 60L το οποίο ειχα για τις γέννες μου.Όλα αυτά τα χρόνια έχω δοκιμάσει πολλούς συνδιασμούς ψαριών και φυτών (GABY,MOLLY,PAGASIUS,PLATY, ΞΥΦΟΦΟΡΟΥΣ,ΣΚΑΛΑΡΙΑ,GOLDEN NEON BARB,ΜΕΛΑΝΟΤΕΝΙΕΣ,GOURAMI,SAE, κοπαδάκια PRISTELA,ΖΕΒΡΑΚΙΑ,WHITE CLOWD[αν το λέω καλά] / ANUBIA, BACOPA MONNIERII,CERATOPTERIS THALICTROIDES, CRYPTOCORYNE NEVILII PARVA, HYPROPHILA DIFFORMIS, HYGROPHILA POLYSPERMA 'ROSANERVING', HYGROPHILA CORYMBOSA 'STRICTA') και κάποια άλλα τα οποία διστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ. Η μεγαλύτερή μου χαρά ηταν όταν κατάφερα να προγματοποιήσω γέννες στα molly, platy, gaby kai χυφοφόρους. Αυτή την περίοδο μετά απο πολύ σκέψη και μία καταστροφή του ενυδρείου μου (περίπου 60% ψαριών και φυτών) απο δικό μου ΄τραγικό΄ λάθος αποφάσισα να το φτιάξω όλο (μιλάω για το 210L) με Αγγελόψαρα τα οποία αγαπώ πάρα πολύ και τα θεωρώ απο τα πιο όμορφα ψάρια γλυκού νερού. Αυτά απο εμένα για αρχή.

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθες στο ΑΖ.καλο διαβασμα,υπομονη για το χομπυ και οτι χρειαζεσαι ρωτα!!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:
Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Καλώς ήρθες, καλη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας, αγαπητέ Alsxaimer!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...