Jump to content

σιλικονη?


aerakis

Recommended Posts

καλημερα παιδες!!! λοιπον θελω να κανω απο μονος μου ενα μεγαλο ενυδρειο λογο ιδιαιτεροτητας του χωρου!!

ξερει κανεις με τι υλικο 8α κολησω τα τζαμια μιας και απο οσο ρωτησα και εμαθα η σιλικονη ειναι τοξικη.

Link to comment
Share on other sites

θα παρεις την AQUA SILICON ΤΗΣ DEN BRAVEN.ειναι η καλυτερη για ενυδρεια κατα τι γμωμη μου.κανε αν θες και μια ανα ζητηση στο forum στη κατηγορια diy.

Link to comment
Share on other sites

θα παρεις την AQUA SILICON ΤΗΣ DEN BRAVEN.ειναι η καλυτερη για ενυδρεια κατα τι γμωμη μου.κανε αν θες και μια ανα ζητηση στο forum στη κατηγορια diy.

απο τι μαγαζι μπορω να τιν βρω?

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία, ΟΠΟΙΑΔΉΠΟΤΕ σιλικόνη κάνει, αρκεί να είναι 100% καθαρή, χωρίς αντιμουχλικά και άλλα πρόσθετα (τα οποία είναι τοξικά για τα ψάρια).

Σε πολλά καταστήματα για ενυδρεία μπορείς να βρεις σιλικόνες, οι οποίες είναι 100% καθαρές, για συγκόλληση/στεγανοποίηση σε ενυδρεία. Άμα μένεις κοντά στην Κηφισιά, πήγαινε στο Water Inn. Έχει ό,τι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε η de braven όπως αναφέρουν οι φίλοι πληρεί τις προδιαγραφές.Εγώ την αγοράζω απο κατάστημα που πουλά μπογιές και τέτοια είδη ,ψάξε και σε αυτά επειδή βλέπω οτι μένεις Κρήτη.

Φιλικά Σωκράτης :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

aerakis όταν αγοράσεις τις σιλικόνες αν είναι εύκολο πες μου από πιο ακριβώς μαγαζί τις πηρες , ώστε να παω και εγώ να μην ψάχνομαι !!! Και την τιμή αγοράς αν θέλεις !! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Την AQUA SILICON ΤΗΣ DEN BRAVEN μπορεις να την βρείς στο Ηράκλειο με 5.50€ στο "Σπιτι Του Μαστορα". Είναι στο δρόμο προς Γάζι αριστερά.

Εφαγα τον κόσμο να τη βρω και τελικά μου την παράγγειλε το παλικάρι σε αυτό το μαγαζί! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...