Jump to content

ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΕ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΥΤΑ


antonis_p

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι

Περίπου ένα χρόνο με απασχολεί η αγορά ενυδρείου αλλά μία η δουλειά, μία η μετακόμιση, το ανέβαλα συνεχώς. Τώρα όμως έφτασε η ώρα να προχωρήσω στην κίνηση...

Πολύ σύντομα θα σας περιγράψω τί σκέφτομαι και θα ήθελα μία πολύ σύντομη κριτική.

- Επιθυμώ αμερικάνες ή το πιθανότερο αφρικάνες, άρα προσανατολίζομαι σε ένα ενυδρείο με πέτρες και λίγα ψεύτικα φυτά. Με συμβούλεψαν ότι για τα άγρια ψάρια είναι καλή η λύση αυτή.

- Έχω καταλήξει στο ενυδρείο Juwel RIO 240 - έχω ήδη παραγγείλει δική μου βάση-ντουλάπι και θα αγοράσω το ενυδρείο πιθανώς μέχρι το Σάββατο.

- Σχετικά με το φίλτρο θα βάλω από την αρχή εξωτερικό και μεγάλο. Να προσέξω κάτι πάνω αυτό (παροχή θα

ζητήσω για 700lt/min το λιγότερο).

- Δεν θυμάμαι τα ονόματα των ψαριών που έχω δει σε διάφορα καταστήματα. Γίνεται μεγάλος χαμός για έναν αρχάριο όπως εγώ. Όποιος έχει άποψη για τον αριθμό και το είδος των ψαριών τον ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συμβουλή. Για ένα εύκολο και αισθητικά εύκολο ξεκίμημα.

- Εάν κάποιος έχει άριστη άποψη για κάποιο κατάστημα ας μου απαντήσει στο e-mail μου.

Αυτά για αρχή και ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα καινούργιο θέμα στην αντίστοιχη κατηγορία!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς ήρθες στην παρέα! Προτίμησε τα φυσικά φυτά, συνδυασμούς ψαριών θα σου προτείνουν και απο το φόρουμ) εξωτερικό βιολογικό φίλτρο οπωσδήποτε (σε ορισμένα ενυδρεία συνίσταται και το εσωτερικό μηχανικό φίλτρο σαν δεύτερο) και καλή αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο ΑΖ .... :thumbup:

Καλη διαμονη ... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...