Jump to content

Μονομαχινα δολοφονος


rf1team

Recommended Posts

Ρε παιδια λύστε μου μια απορία έβαλα σε ένα 60λιτρο ενυδρείο έναν μονομάχο και μια μονομαχινα για ζευγάρωμα και μόλις γύρισα το βραδύ , τον είχε ξεσκίσει από ουρά δεν υπήρχε τίποτα , τώρα τον έβαλα σε ένα 10 λίτρο μπας και τον σώσω.

γιατι εγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λύστε μου μια απορία έβαλα σε ένα 60λιτρο ενυδρείο έναν μονομάχο και μια μονομαχινα για ζευγάρωμα και μόλις γύρισα το βραδύ , τον είχε ξεσκίσει από ουρά δεν υπήρχε τίποτα , τώρα τον έβαλα σε ένα 10 λίτρο μπας και τον σώσω.

γιατι εγινε αυτό;

Γιατί είναι μονομάχοι φίλε μου... Θα μπορούσε να είχε συμβεί το αντίθετο. Η να μην είχε συμβεί τίποτα απολύτως. Το κάθε ψαράκι έχει την δική του προσωπικότητα και τις δικές του αντιδράσεις. Για να τα ζευγαρώσεις πρέπει να είναι και τα δύο "έτοιμα", υπάρχει μια διαδικασία γι' αυτό. Στην κατηγορία "Αναβαντίδες" και αλλού υπάρχει αρκετό υλικό για διάβασμα... Θα σου αναφέρω μόνο δύο σημάδια πιθανής επιτυχίας: ο αρσενικός φτιάχνει φωλιά, η θηλυκιά έχει κάθετες ρίγες στο σώμα της.

Καλό διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες που είχα όσον αφορά τους μονομαχους ήταν ότι τα αρσενικά μεταξύ τους τσακώνονται και όχι αρσενικό θηλυκό.

Τέλος πάντων το θετικό είναι ότι ο μικρός ευτυχώς έχει ψιλό συνελθη

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες που είχα όσον αφορά τους μονομαχους ήταν ότι τα αρσενικά μεταξύ τους τσακώνονται και όχι αρσενικό θηλυκό.

Τέλος πάντων το θετικό είναι ότι ο μικρός ευτυχώς έχει ψιλό συνελθη

Δεν ισχύει αυτό. Και ο αρσενικός θα επιτεθεί στο θηλυκό, και το θηλυκό στον αρσενικό, κλπ. Γενικά αυτά τα ζωάκια δεν είναι προβλέψιμα.

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες που είχα όσον αφορά τους μονομαχους ήταν ότι τα αρσενικά μεταξύ τους τσακώνονται και όχι αρσενικό θηλυκό.

Τέλος πάντων το θετικό είναι ότι ο μικρός ευτυχώς έχει ψιλό συνελθη

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου χει τυχη να βαλω μονομαχο με αλλα ψαρια και να μην πηραξει ουτε λεπι και η μονομαχινα να τα ξεσκλησει. Ειναι οπως εχουμε πει κι αλλες φορες απροβλεπτη η συμπεριφορα τους και ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι αν θα ειναι επιθετικο ή οχι ενα ψαρι γι αυτο και καλο ειναι να κρατουνται μονα τους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...