Jump to content

Το στολιδι μου


aquamania

Recommended Posts

ηρθε λοιπον ο καιρος να σας παρουσιασω και εγω με την σειρα μου το καμαρι μου

προκειται για το 54λιτρο ενυδρειο της τετρα το οποιο δεχτηκε τις απαραιτητες μετατροπες στο καπακι τις οποιες σας εχω ηδη παρουσιασει

λεπτομερειες:2.4 κιλα υποστρωμα sera floredepot

10 κιλα χαλαζιακο χαλικι 2-3 χιλιοστων

φιλτρο:fluval 105 με sera biorur

λιπανση:ταμπλετες της sera οι οποιες αντικατασταθηκαν απο τις ταμπλετες τις seachem(η λιπανση γινεται οταν χρειαζεται μετα απο την παρακολουθηση της αναπτυξης των φυτων)

υγρη λιπανση:αυτοματη αντλια της eheim με(seachem nitrogen-excel-potassium-flourish)

αυτοματη ταϊστρα της sera

αλλαγες νερου οταν το επιβαλλουν οι μετρησεις

ψαρια:2 κλοουν-5 καρδιναλιοι-5 πενσιλφις-5 οτοκυκλοι- και λιγα γκαπυ

φυτα πολλα οπως παρατηρειτε :thumbup::bowdown::lmao:

και τελος και σημαντικοτερο ειναι το οτι το ενυδρειο στρωθηκε με 50% ετοιμο νερο απο το ενυδρειο με τις κιχλιδες μου και με εναν καδο στρωμενο μακαρονι της fluval

αυτα λοιπον και τα σχολια και οι κριτικες δικες σας :blink:

post-2641-1190912085_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου.Λυσε μου μια απορια οι κλοουν δεν σου τρωνε τα φυτα;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου.Λυσε μου μια απορια οι κλοουν δεν σου τρωνε τα φυτα;

ευχαριστω :thumbup: .οχι δεν μου εχουν φαει κανενα φυτο και τους εχους πανω απο 1 χρονο.μαλιστα τους εβαλα με αφορμη να τρωνε τα ενοχλητικα για τα φυτα σαλιγκαρια

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

Κυριάκο το ενυδρείο είναι όντος όπως το αποκαλείς στολίδι. Μόνο προσπάθησε να βγάλεις εάν μπορείς μια πιο καθαρή φωτογραφία να το χαρούμε πιο καλά, διότι σίγουρα αδικείτε από την ποιότητα της φωτογραφίας. Αν πάλει δεν μπορείς δεν πειράζει δεν είμαστε σε φωτογραφικό φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Κυριάκο το ενυδρείο είναι όντος όπως το αποκαλείς στολίδι. Μόνο προσπάθησε να βγάλεις εάν μπορείς μια πιο καθαρή φωτογραφία να το χαρούμε πιο καλά, διότι σίγουρα αδικείτε από την ποιότητα της φωτογραφίας. Αν πάλει δεν μπορείς δεν πειράζει δεν είμαστε σε φωτογραφικό φόρουμ.

ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια.θα πω σε φιλο μου που ασχολειτε χρονια με την φωτογραφιση να με βοηθησει και θα σας παρουσιασω και αλλες φωτογραφιες και απο αλλες οπτικες γωνιες!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μέσα σε 54 λίτρα οχι καθαρά 2 ψάρια που φτάνουν σε τελικό μέγεθος 30 εκ.!!!!!!!!!!!!

Πρέπει να διαβάσεις προσεκτικά τι παραμέτρους χρειάζετε το κάθε ψάρι στο ενυδρείο σου και αναλόγος να πράξεις.

Φιλικά Segusm

Έγινε επεξεργασία - segusm
Link to comment
Share on other sites

Εχεις μέσα σε 54 λίτρα οχι καθαρά 2 ψάρια που φτάνουν σε τελικό μέγεθος 30 εκ.!!!!!!!!!!!!

Πρέπει να διαβάσεις προσεκτικά τι παραμέτρους χρειάζετε το κάθε ψάρι στο ενυδρείο σου και αναλόγος να πράξεις.

Φιλικά Segusm

1.)ειχα κλοουν 7 χρονια σε 320 λιτρα και δεν ειχε γινει παρα 12εκατοστα.2.)οι κλοουν ειναι πολυ σημαντικοι για ενα φυτεμενο.3.)30 εκατοστα γινονται στην φυση.4.)οταν ενα ψαρι μεγαλωσει και δεν χωραει στο ενυδρειο ευκολα τοποθετειται σε μεγαλυτερο ενυδρειο!!!!!!!!!!

φιλικα κυριακος

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ ωραίο δείχνει.!!!!! :thumbup::bowdown::lmao:

Σίγουρα μια καθαρότερη φώτο θα βοηθούσε να το απολαύσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω παρακολουθησει απο την αρχη το στησιμου του ενυδρειου θα ηθελα να πω και εδω οτι πραγματικα το αδικει η φωτο..ειναι ενα στολιδι που παρολο τον κοπο που χρειαστηκε για να φτασει σε αυτη την μορφη ευχαριστει στο επακρο ιδιοκτητη και παρατηρητη..

Καλη συνεχεια στο νεο...

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω παρακολουθησει απο την αρχη το στησιμου του ενυδρειου θα ηθελα να πω και εδω οτι πραγματικα το αδικει η φωτο..ειναι ενα στολιδι που παρολο τον κοπο που χρειαστηκε για να φτασει σε αυτη την μορφη ευχαριστει στο επακρο ιδιοκτητη και παρατηρητη..

Καλη συνεχεια στο νεο...

:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...