Jump to content

Φιάλη Co2


Recommended Posts

Παιδιά μπορώ να βρώ φιάλη εκτός pet shop;; Και αν βρώ μπορώ να την έχω χωρίς τον σταθεροποιητή ph;; Μπορώ δηλαδή να ρυθμίσω την μπουκάλα να βγάζει όσο co2 θέλω;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βρώ φιάλη εκτός pet shop;; Και αν βρώ μπορώ να την έχω χωρίς τον σταθεροποιητή ph;; Μπορώ δηλαδή να ρυθμίσω την μπουκάλα να βγάζει όσο co2 θέλω;;;

Eγω παντως την φυαλη φιλε μου την πηρα και την γεμιζω σε ενα οχι ακριβως καταστημα αλλα σε ενα εργοστασιο που διοχετευει οξυγονο και διοξειδιο παντου...στην τατοιου περιπου 300 μετρα πριν το αεροδρομιο του τατοιου ....εγω εχω φυαλη 10 κιλων και την γεμιζω με 10 ευρω.........

Link to comment
Share on other sites

Μπουκάλα θα βρεις στην ΠΡΌΝΟΙΑ (εδώ).

Χωρίς σταθεροποιητή pH δεν είναι καλή ιδέα. Μπορείς να ρυθμίσεις να βγάζει συγκεκριμένη ποσότητα CO2 αλλά ένας ελεγκτής pH είναι πολύ καλύτερη λύση. Άμα δεν υπολογίσεις σωστά την ποσότητα μάλλον θα χάσεις τα ψάρια σου...

Link to comment
Share on other sites

επισης μπορεις να παρεις 5 κιλη μπουκαλα απο καβα ποτων.τις εχουν για προοθηση χυμα μπυρας.

κανει γεματη καπου στα 55 ευρω.οταν αδειασει την πας πισω και με 5 ευρω σου δινουν αλλη.το μονο κακο ειναι οτι ειναι 80cm υψος.

βεβαια θα χρειαστεις αλλα 50 ευρω για μανομετρα αλλα 25 για μια ηλεκτροβανα co2 ενα μετριτη φυσαλιδων και ενα τροπο διαχυσης μεσα στο νερο.

ετσι με ενα χρονοδιακοπτη μπορεις να δινεις εντολη στην ηλ/βανα να ανοιγει λιγο μετα το αναμα των φωτων.

αυτα βεβαια θελουν αρκετη προσοχη.

ξεκινα το ετσι και μαζευεις αλλα 100-120 ευρω για ενα ph controller :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδιά ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...