Jump to content

θελω να αγορασω ενα ενυδρειο


steftheswimmer

Recommended Posts

παιδια ειμαι οχι απλα αρχαριος αλλα κ ασχετος με το θεμα απλα παντα μ αρεσαν τα ενθδρεια κ σκεφτομαι να αποκτησω ενα!δεν ξερω ακριβως το μεγεθος διαθετω χωρο γυρω στα 60-70cm μηκος και μεγιστο πλατος 40cm!

θα ηθελα να μ προτεινετε οτι θεωρειτε εσεισ καλυτερο!!!!ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΠΟΛΥ!!α και αν ειναι δυνατον να μ πειτε κ τιμες!

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην φιλε μου καλωσηρθες!

Μια καλη επιλογη για τις διαστασεις που θες ειναι το LIDO 120lt της Jewel. Oi διαστασεις του ειναι 61*41*58

Οσο για τιμες,μπορεις να το ψαξεις στα μαγαζια! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Καλώς ήρθες, καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι οχι απλα αρχαριος αλλα κ ασχετος με το θεμα απλα παντα μ αρεσαν τα ενθδρεια κ σκεφτομαι να αποκτησω ενα!δεν ξερω ακριβως το μεγεθος διαθετω χωρο γυρω στα 60-70cm μηκος και μεγιστο πλατος 40cm!

θα ηθελα να μ προτεινετε οτι θεωρειτε εσεισ καλυτερο!!!!ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΠΟΛΥ!!α και αν ειναι δυνατον να μ πειτε κ τιμες!

Αρχικά να σου πω καλώς όρισες στην παρέα μας. Θα σου προτείνω να ξεκινήσεις άμεσα το διάβασμα σχετικά με το στήσιμο ενός ενυδρείου, καθώς και με την δουλειά που χρειάζεται. Όσο για το ενυδρείο, υπάρχουν πάρα πολλά στην αγορά και σίγουρα θα βρεις. Εγώ σου προτείνω κάποιο record ή Lido της juwell για τις διαστάσεις που έχεις. Οι τιμές είναι κάτι σχετικό και μπορείς να βρεις από 150€ μέχρι και 200€. Μία έρευνα αγοράς σε διάφορα καταστήματα θα σε βοηθήσει.

Υ.Γ. Σου προτείνω να ξεκινήσεις το διάβασμα, επειδή ξεκινάς τώρα και για μην κάνεις τα λάθη που κάναμε οι περισσότεροι στο δικό μας ξεκίνημα. Όσο πιο ενημερωμένος είσαι στο θέμα τόσο λιγοστεύουν οι πιθανότητες να κάνεις κάποιο λάθος. Και μια συμβουλή ακόμη, μην ακούς όλες τις συμβουλές από τα pet shop. Οι περισσότεροι είναι απλώς έμπορες και θέλουν να πουλήσουν. Όχι όλοι, για να μην παρεξηγηθώ, μα υπάρχουν πολλοί. Πριν κάνεις κάτι για το οποίο δεν είσαι σίγουρος καλύτερα ρώτα στο forum. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες! (γιατί συνέχεια όλοι προβάλουν το jewel υπάρχουν και άλλα πχ aquatlantis,byu τα οποία είναι πολύ καλά και χωρίς πρόβληματα, ας μου λύσει κάποιος την απορία για αυτό το jewel rio που διαβάζω συνέχεια λες και δεν υπάρχουν άλλα...)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...