Jump to content

Molly


erene

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Η απορία που έχω αυτή τη φορά είναι το πότε μπορούμε να δούμε το φύλλο στα μικρά Molly.

Αυτή τη στιγμή είναι 14 ημερών.Τα μισά είναι πορτοκαλί και τα άλλα μισά γκρί.Τα γκρί έχουν μεγαλώσει αρκετά ενώ τα πορτοκαλί όχι και τόσο.Αυτό έχει κάποια σχέση με το φύλλο ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

θα περιμενεις τουλαχιστον 1μηνα + για να δεις το φυλο και κυριως αν ειναι να γινουν αρσενικα το μεγεθος θα σου λεγα πως δεν παιζει ρολο συνηθως τα ποιο μεγαλα ειναι αυτα που γεννιουνται πρωτα. Για το θεμα της τροφης εχουμε πει αν εχεις απορειες πες μας.

Ειναι τα μπαλουν ή τα σελφιν μολλυ;

Link to comment
Share on other sites

Στο ενυδρείο μου έχω μπαλούν και σέλφιν μόλλυ.Τα μωρά είναι από σελφιν.

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι το αρσενικό δεν προτιμάει τα μπαλούν,σχεδόν αδιαφορεί

γι΄αυτά.

Όσο για το θέμα της τροφής δεν έχω απορίες.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιος ειδος απλος διαφορετικη ποικιλια και ζευγαρωνουν μεταξυ τους μια χαρα και τα μισα θα σου βγουν μπαλλουν και τα αλλα σελφιν.

Ο αρσενικος θα εχει βαλει στο ματι καποια χιχιχιχι

Αντε με το καλο να σου γινουν μεγαλα παιδια

οτι αλλο θες πες μας

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΟΙ ΤΡΟΦΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΨΙΛΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΦΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ???

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΟΙ ΤΡΟΦΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΨΙΛΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΦΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ???

Υπαρχει τροφη για νεογεννητα,δεν μπορουν να συντηρουνται απο τα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο stav υπάρχει τροφή για νεογέννητα, αλλά μπορείς να κάνεις σκόνη τα φυλλαράκια για τα μεγαλύτερα ψαρια και να ταίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...