Jump to content

Κυκλοφορητες


Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα.

Επειδη τωρα σχεδιαζω το ακι μου θελω να με βοηθησετε στην επιλογη μου με τους κυκλοφορητες.

Το ενυδρειο μου ειναι 150λτ. και σκεφτομαι: 2 6025 η 4 koralia 1 η τις καινουριες koralia nano. Τι λετε; Οι koralia nano σε φωτογραφια που τις ειδα μου αρεσαν πολυ. Οι γνωστοι μου, μου λενε μονο 6025. Ομως πολλα προβληματα (κυριως σπασιματα της βασης) και παραπονα διαβαζω για αυτες.Εσεις τι λετε; Μηπως οι καινουριες παρτιδες δεν εχουν αυτα τα προβληματα ; Και αν ειναι ετσι πως ξερουμε οτι αγοραζουμε προιον απο τις καινουριες;

Link to comment
Share on other sites

Δυο koralia - 2, θα ειναι το καλυτερο :buttrock:

και μετα βλεπεις, μηπως παρεις και κανενα κυκλοφορητη ακομα, αν θες περισσοτερη κυκλοφορια.

Link to comment
Share on other sites

Οι koralia παιρνουν wavemaker; Εχει δει καποιος koralia nano στην Ελλαδα; Ποια η γνωμη σας για τη 6025, εχουν ξεπεραστει τα μειονεκτηματα στις καινουριες παρτιδες;

Link to comment
Share on other sites

Δουλέυω 2 TUNZE nano 6025, 2 6045 και 4 6055 όλες αγορασμένες απο τέλη Μαρτίου 2007 και μετα. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Έγινε επεξεργασία - dimitrig
Link to comment
Share on other sites

δουλεύω και εγώ δύο nanostream εδώ και μερικούς μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα!!! Όσο αφορά το wavemaker φαντάζομαι ότι θα δουλέψει στους koralia αλλά να ξέρεις ότι μειώνει τη διάρκεια ζωής τους

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Για ενα 65λιτρο reefακι η koralia nano του πεφτει ...too much??

Νομίζω ότι ίσως είναι υπερβολική. Θα δημιουργεί χαοτική κυκλοφορία. Κάποιοι απλοί μικροί κυκλοφορητές, θεωρώ ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά και είναι σαφώς πιο οικονομικοί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...