Jump to content

Νέα μέθοδος στρωσίματος.....


Recommended Posts

πήγα σε ένα μαγαζί να πάρω κάποια ψάρια και μου είπε μια μέθοδος στρωσίματος νερού την οποία τόσο καιρό στο σιτε δεν την είχα διαβάσει και είπα να την αναφέρω μπας και ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω.

είναι μια συσκευασία που λε΄γετε biobacter.έχει μια καψούλα με παγωμένα βακτηρίδια τα οποία τα ρίχνεισ στο νερό και μετά ρίχνεισ κάποιες άσπρες ταμπλέτες (bacter tabs λέγονται) κάθε μέρα.μου είπε ο άνθρωπος ότι το νερό θα θυολώσει πολυ΄τις πρώτες μέρες αλλά μετα θα γίνει το up and down των ΝΟ2 και στη συνέχεια το ανέβασμα των νιτρικών αρκετά γρήγορα.επίσης μου είπε οτι απαγορεύεται να γίνει με ψάρια μέσα διοτι ανεβάζει πολύ την αμμωνία

ξέρετε κάτι ή υπάρχει κάποιος που την έχει δοκιμάσει?????

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε δεν το εχω χρησιμοποιήσει αλλά ψάχνοντας βρήκα το sitε http://www.aquaristikshop.com/e_Produktinf...cter-100-ml.htm.

Οι ταμπλέτες που αναφέρονται είναι η τροφή για τα βακτηρίδια για την ανάπτυξη της αποικίας.

Το βρίσκω ενδιαφέρον , για να δούμε υπάρχει άν καποιος φίλος που το έχει χρησιμοποιήσει να μας πεί τις εντυπώσεις του;

Φιλικά Σωκράτης :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

κα΄ποιος άλλος που έχει ακούσει κάτι ή έχει προσωπική εμπειρία επί του θέματος????

διότι έχω ξεκινήσει με αυτήν την μέθοδο,και θα ήθελα να το ξέρω νωρίς αν έχω κάνει βλακεία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...